Otevřít seznam měst

Český skokový pohár ve ZduchovicíchJiž dnes v ranních hodinách se rozjel kolotoč soutěží Českého skokového poháru ve Zduchovicích, který završí Velká cena Zduchovic se startovní listinou plnou slavných jmen.

Zduchovice patří ke členům asociace Českého skokového poháru od roku 2014, v kalendáři tohoto moderního jezdeckého areálu je každý rok je zapsaná řada akcí včetně mezinárodních parkurových závodů CSIO či mistrovských soutěží. V nedlouhé historii Velkých cen Zduchovic v rámci Českého skokového poháru se podařilo již třikrát vyhrát Aleši Opatrnému, který se zde radoval z vítězství 2014, 2016 a 2020. Zatím posledním vítězem Velké ceny Zduchovic je Vladimír Tretera s Gangsterem V/H Noddevelt, který se pak stal i vítězem Super Grand Prix a tím pádem i celého loňského ročníku Českého skokového poháru.

Vladímír Tretera ve Zduchovicích své loňské vítězství obhajovat nebude, ovšem na startovní listině Velké ceny je Aleš Opatrný hned se dvěma koňmi. Jeho start je ale s velkým otazníkem, protože aktuálně je jako doprovod své svěřenkyně na Mistrovství Evropy dětí a juniorů ve španělské Olivě. „Když se tu českému týmu bude dařit a postoupí do finále, tak Zduchovice nestihnu, v opačném případě jsem připravený ve Zduchovicích odstartovat. Samozřejmě bych rád bojoval o lístek do finále,“ upřesnil celou situaci Opatrný, který je zároveň vedoucí české skokové reprezentace. Kromě Aleše Opatrného se do boje o postup do Super Grand Prix chystá například i legenda českých kolbišť Jaroslav Jindra nebo výborná mladá jezdkyně Tereza Svobodová a přes dvacítku dalších předních českých parkurových jezdců a jezdkyň.

Veškeré dění můžete sledovat přímo na místě nebo z pohodlí domova prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz . Další, již třetí červencové kvalifikační kolo se pojede 21. až 24. července v Opavě.

Přílohy:

  • Foto 1: Loňský vítěz Velké ceny Zduchovic Vladimír Tretera s Gangsterem V/H Noddervelt, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz