Otevřít seznam měst

Opatrný si odskočil pro vítězstvíDo Zduchovic si pro vítězství doslova „odskočil“ Aleš Opatrný s Foreverem. Těsně před závodem se vrátil ze španělské Olivy, kam doprovázel na ME juniorů svojí svěřenkyni Marianu Michlíčkovou. A s vítězstvím a vstupenkou do finálového Super Grand Prix v kapse pokračuje na mezinárodní závody do Šamorína a pak na Mistrovství světa.

Do finále Velké ceny Zduchovic postoupilo deset dvojic, kterým se podařilo překonat základní kolo parkuru stavitele Petra Maška bez chyby, respektive bez chyby na parkuru. Sedm z nich mělo na kontě nulu, ovšem jen dvěma se tento výkon podařilo zopakovat. Jako první se radoval ve finále domácí jezdec Přemysl Adam s hřebcem Cachasem. Skvělou jízdu předvedla Tereza Svobodová s Britanií, kdyby nebylo chyby na posledním skoku, tak by to byla jízda vítězná, protože čas měla absolutně nejlepší. Druhou bezchybnou jízdu předvedl Aleš Opatrný se svým olympijským partnerem Forewerem 1, nikam nespěchal, pojal start spíše tréninkově, a přesto se časomíra zastavila na o 27 setin sekundy rychlejším čase než v případě Přemysla Adama. Zajistil si tak vítězství, které komentoval slovy: „Za vítězství jsem rád, pro Forewera to byla spíše rozcvička, i když musím říct, že jsem měl štěstí. Kdyby Tereze Svobodové nespadla poslední překážka, tak bych nevyhrál, nechtěl jsem jet ve finále tak rychle jako ona. S Forewerem teď odjíždíme na mezinárodní závody do Šamorína, a když se tam bude dařit, tak za měsíc i na Mistrovství světa.“ Druhý skončil Přemysl Adama a na třetí stupínek vystoupila Tereza Svobodová.

Tereza Svobodová zářila i v sobotní soutěži kategorie U25, kde s Britanií zvítězila a s April Z přidala druhé místo, třetí se umístila Denisa Vegrichtová s Blue Velvet K. Finále soutěže juniorů dokázalo bezchybně absolvovat hned devět dvojic, nejrychlejší z nich byla Rozálie Sovová s Ella 1, druhá Karolína Dvořáková s Carthan 1 a třetí Nikola Egrová s Quilisca. Ve finále soutěže Amateur Tour se nejlépe dařilo Silvii Venhudové s Alpenrose, před druhou Martinou Svobodovou s Canto Me a třetí Evou Marešovou s Quing.

Český skokový pohár pokračuje již tento víkend Velkou cenou Opavy, veškeré informace, průběžné žebříčky i stream lze nalézt na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy:
Foto 1: Vítěz Velké ceny Zduchovic Aleš Opatrný a Forewer, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz