Otevřít seznam měst

Brněnské kolo Českého skokového poháru přinese elitní výkony i jedinečnou atmosféruČeský skokový pohár čeká tento víkend, 6. a 7. května, první z moravských mítinků. Vrchol je opět naplánován na neděli a jezdci si ve Falton Velké ceně Brna rozdělí 130.000 korun. Na startu nebude chybět po prvním kole Českého skokového poháru v žebříčku druhý Jan Štětina, a to rovnou se dvěma koňmi. Na start se postaví i dvě finalistky loňského ČSP, stříbrná Tereza Kleandr a bronzová Natálie Ulčová.

Parkury tradičně v Brně připravuje tým pod vedením stavitele Roberta Smékala. „Jeho parkury jsou na mírách a velmi příjemné pro zkušené i pro mladé koně,“ popisuje Natálie Ulčová. Jelikož je brněnskou rodačkou, byly navíc právě Smékalovy parkury první, se kterými se ve své závodní kariéře setkávala.

Brněnský areál Veveří patří k těm menším, ale jezdci se do něj rádi vrací právě kvůli jeho rodinné atmosféře. Stejně tak i Ulčová, která nyní působí na Slovensku a přesto dala před jiným mítinkem přednost Brnu. „Je to strašně příjemné mít podporu domácích diváků,“ dodává Natálie Ulčová, které zimní přípravu zkomplikoval úraz ramene, ale nyní už je zpět naplno ve sportovním zápřahu.

Jedenáctku soutěží otevře v sobotu ZL soutěž otevřená po všechny jezdce, po ní bude kvalifikace Amateur Tour, na jejímž startu nechybí loňská absolutní vítězka této série Monika Najmanová.

Nedělní program zaplní finále Czech Junior Cupu, Amateur Tour, U25 a Falton Velká cena Brna. Své loňské vítězství sice nepřijede obhajovat Miloslav Příhoda, ale loni druhá Natálie Ulčová s Demontem a Jan Štětina, který před rokem skončil s Guusem S třetí, si třeba zopakují souboj o vteřiny stejně jako při rozeskakování v minulém roce. Brno si nenechá ujít ani pravidelný účastník většiny pohárových kol Jaroslav Jindra

V následujícím kole se Český skokový pohár vrátí do středních Čech, a to do Hradištka u Sadské. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář ČSP 2023 tvoří dvanáct Velkých cen

 • 27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic
 • 6.–7. května ČSP Velká cena Brna
 • 11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka
 • 19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy
 • 8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce
 • 14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic
 • 6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce
 • 17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy
 • 23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova
 • 7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle
 • 14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic
 • 28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP

Foto1: Vítěz Falton Velké ceny Brna z roku 2022 Miloslav Příhoda a Ibiza D. Foto Martina Burianová
Foto2: Nejlepší trojice Falton Velké ceny Brna2022, Natálie Ulčová, Miloslav Příhoda a Jan Štětina Foto Martina Burianová