Otevřít seznam měst

Martinickou Velkou cenu opanoval Marek Klus

Vítězi letošního prvního kola Českého skokového poháru jsou Marek Klus a Tenerife´s Cardozo. První kolo Velké ceny Martinic dokončila bez chyby jediná dvojice, a to Jiří Skřivan s Hollandem TN, avšak finále nedojel bez chyby nikdo. Nejrychlejší byl Klus, za ním skončili Jan Štětina s Kannarcem a třetí byl matador ČSP Jiří Skřivan. Loni stříbrná finalistka Českého skokového poháru Tereza Kleandr obsadila s Claretinem a Imolou 20. a 27. místo. Parkur belgického stavitele Marca Debaera byl velmi technický, jezdce nenechal vydechnout v žádné pasáži.Vítězi letošního prvního kola Českého skokového poháru jsou Marek Klus a Tenerife´s Cardozo. První kolo Velké ceny Martinic dokončila bez chyby jediná dvojice, a to Jiří Skřivan s Hollandem TN, avšak finále nedojel bez chyby nikdo. Nejrychlejší byl Klus, za ním skončili Jan Štětina s Kannarcem a třetí byl matador ČSP Jiří Skřivan. Loni stříbrná finalistka Českého skokového poháru Tereza Kleandr obsadila s Claretinem a Imolou 20. a 27. místo. Parkur belgického stavitele Marca Debaera byl velmi technický, jezdce nenechal vydechnout v žádné pasáži.

Boj o první postupové místo do finále ČSP v Praze nabídl skvělý divácký zážitek, jasno nebylo až do poslední finálové jízdy. S kurzem Marca Debaera se v kolbišti utkalo celkem 36 dvojic včetně olympioniků, Aleše Opatrného a Kamila Papouška. Oba již před soutěží avizovali náročnost kurzu. Opatrný zmínil, že ve spoustě vzdáleností se jezdci musí rozhodovat mezi sedmi a osmi cvalovými skoky. „Určitě to byl na české poměry docela i vysoký, ale hlavně hodně technický parkur,“ zhodnotil Klus. Opatrný, který startoval s osmiletým Dialektrem, skončil po dvou chybách v prvním kole na 15. místě. Papoušek byl těsně před ním.

Čtvrtými dekorovanými finalisty byli Jan Štětina a Kuala Lumpur VD Begijnakker Z, pátí dojeli Jakub Štěrba a Cannon Reuvekamp´s Z. Hned dva koně mezi nejlepší desítku dovedl Jaroslav Jindra: Cornet´s Ninju a Heliose 3.

Čtyřdenní martinický mítink tvořila i řada dalších soutěží, samozřejmě nechyběly samostatné kategorie pro mladé jezdce a juniory. V sobotu vyvrcholila kategorie U25 (tedy pro jezdce do 25 let). Zvítězila Linda Portychová, s hřebcem Copin´s Boy nechybovala a v rozeskakování, kam postoupilo dokonce 20 bezchybných dvojic, byla nejrychlejší. Jen o půl vteřiny byli v rozeskakování pomalejší Albert Písařík a Chapo 2. Bronz brala Denisa Vegrichtová s Blue Velvet K.

Nedělní finále Czech Junior Cupu zvládla nejlépe Gabriela Šimková s klisnou Armen 1, Lukáš Mundil a Daimond Cavalier Z byli o vteřinu a kousek v rozeskakování pomalejší. Třetí post patřil Karolíně Dvořákové s Catrhanem 1.

O nejlepších ve finále Amateur Tour rozhodovaly desetiny vteřiny. Nejvýše na stupně vítězů se po čisté a nejrychlejší jízdě v rozeskakování postavila Silvie Venhudová, která startovala s klisnou Alpenrose. Druhá dojela Vanessa Langrová s Admiratiem a třetí byla Eva Marešová s Quingem.

Už za týden bude známé dalšího finalisty ČSP. Velká cena Brna začíná v sobotu 6. května. Následující kolo bude opět ve středních Čechách, a to v Hradištku u Sadské. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen.  Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP  tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz