Otevřít seznam měst

Brněnskou Velkou cenu si podmanil Jan Štětina

Druhé kolo Českého skokového poháru dnes zajel jako jediný čistě v obou kolech Jan Štětina s Chabella Donnou PS. Ujal se tak vedení v průběžném žebříčku parkurové extraligy. Dosavadní lídr Marek Klus v Brně nestartoval. Vítězstvím se Štětina připojil na seznam finalistů ČSP v závěrečné podzimní Super Grand Prix v pražské Chuchli. Falton Velká cena Brno v rámci seriálu vynikala i dotací 130.000 korun, nemalou odměnu si tak odváželi i druhý Zdeněk Hruška s Cathagou DK, třetí Jaroslav Jindra s Cornet´s Ninjou a též ostatní z finálové desítky.

Štětina počítá, že i když už má kvalifikaci do finále jistou, bude soutěžit i v dalších pohárových kolech. Podle něj byl brněnský kurz Roberta Smékala velice příjemný a i když na brněnské poměry rozhodně nebyl malý, celkové výsledky byly hezké. Nervozitu necítil ani před svou závěrečnou jízdou, kterou bojoval o vítězství. „Žádný tlak nebyl, myslím, že to každý každému přeje,“ dodal Štětina.

Parkur vysoký 145 centimetrů překonal v základním kole čistě pouze Jan Štětina, jediný trest bod za překročení času měl Zdeněk Hruška. Ostatní dvojice se nevyhnuly minimálně jednomu shození. Zcela jinak tomu bylo ale ve finále na zvýšených překážkách. Bezchybně jej dojelo hned sedm dvojic. Nejrychleji to sice zvládla loni stříbrná finalistka ČSP Tereza Kleandr s Claretinem, ale těsně pod stupni vítězů ji zastavilo osm trestných bodů z prvního kola. Jan Štětina v Brně před rokem skončil s Guusem S třetí, letos brali společné páté místo.

Kolbiště v Brně Veveří je specifické umístěním přímo uprostřed města. Nejen lokace zde vytváří unikátní podmínky. Jezdci zde opakovaně chválili perfektní přípravu kolbiště i pozitivní publikum.

Brněnské kolo Amateur Tour ovládli stejně jako minulý rok Jana Nosková a Shadow 5. Až o šest vteřin za nimi dojela Rozálie Zykánová s Cliperem a třetí byla Nikol Pazourková s Brilliantem. Loňská absolutní vítězka této série Monika Najmanová s klisnou Jay Jay jednou chybovaly a skončily čtvrté.

Vítězem Czech Junior Cupu se stal Sebastian Klár s klisnou Carte Blanche. První kolo absolvovalo bezchybně devět dvojic, rozeskakování už čistě zvládly jen čtyři. Druhé nejrychlejší byly Gabriela Horká a Kigali a třetí dojely Pavlína Plotnárková a Sympatie S.

Soutěž U25 pro mladé jezdce jako jediná bezchybně v neděli dojela Rozálie Pichrtová s valachem Eduardem 5. S jednou chybou byla druhá Natálie Špůrková s Manillonem V. Na bronzovém stupínku skončila Nyna Bartoňková s Djangem S.

V následujícím kole se Český skokový pohár vrátí do středních Čech, a to do Hradištka u Sadské. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Vrcholem bude finále v Praze, kam se dosud kvalifikovali martinický vítěz Marek Klus a brněnský vítěz Jan Štětina.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz