Otevřít seznam měst

Chcete jezdit Amateur Tour?Jezdíte rádi na koni a chtěli byste své dovednosti nezávazně poměřit s ostatními? Ideální příležitostí k takovému soutěžení je Amateur Tour, což je soutěž v parkurovém skákání, která je každoročně součástí Českého skokového poháru.

Kdo má šanci

K tomu, aby se z vás v budoucnu stal parkurový závodník, vám stačí opravdu jen základy ježdění na koni. Je přitom jedno, jestli jste osedlali koně poprvé jako děti nebo až v dospělosti. V jezdectví platí, že nikdy není pozdě.

Jak začít

Najděte si ve svém okolí jezdeckou školu, která nabízí právě výuku parkuru – jejich seznam je na stránkách České jezdecké federace – a pak prostě začněte. Zatímco letos budete Český skokový pohár sledovat z tribuny, příští rok už můžete být jedním z těch, kteří zdolávají parkurové překážky.

Kde se inspirovat

Nevěříte, že to zvládnete? Nechte se inspirovat filmem Jappeloupe, který byl natočen podle skutečnosti. Na začátku 80. let se Pierre Durand vzdal slibné právnické kariéry a rozhodl se věnovat parkurovému skákání. Celou svou budoucnost vsadil na koně jménem Jappeloup. I když jim nikdo nedával velké šance, spolu se postupně propracovali do popředí parkurového sportu a nakonec na olympiádě v Soulu získali v roce 1988 zlato.

Mezi profesionály?

Olympijskou medaili si asi jako cíl nedáváte, pokud byste se ale jednou chtěli posunout mezi profesionály, je to vcelku reálné. Často se totiž stává, že sportovec z Amateur Tour časem postoupí do vyšších jezdeckých závodů. Než se tak stane, můžete se těšit na uznání v amatérské soutěži. Na každých závodech je totiž dekorováno a odměněno minimálně 5 jezdců, kteří ve finále získali nejvyšší počet bodů.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů