Otevřít seznam měst

Do Ostravy pro bonusPředposlední kvalifikační kolo Českého skokového poháru bude hostit Jezdecký klub Baník Ostrava. Ostravské travnaté bojiště láká jezdce bonusovými body do žebříčku – za umístění na travnatém povrchu, který klade na jezdce i koně specifické požadavky, lze získat bonus pěti bodů. Ten může hrát významnou roli, neboť do martinického finálového Super Grand Prix postupují vítězové předešlých kvalifikačních kol a hrstka jezdců s nejvyšším počtem bodů.

Tradice pořádání soutěží Velkých cen existuje v Jezdeckém klubu Baník Ostrava už více než padesát let, v seriálu Českého skokového poháru figuruje travnaté kolbiště v ostravské Staré Bělé od jeho počátku v roce 2002. Do výsledků Českého skokového poháru se nejvýrazněji zapsal Jiří Hruška, který v Ostravě dokázal zvítězit čtyřikrát. Zdeněk Žíla zde triumfoval dvakrát, stejně jako Lucie Strnadlová.

Poslední roky provází ostravskou Velkou cenu smůla, v roce 2020 se nekonala z důvodu pandemie covidu a v loňském roce musel být v původním termínu zrušen po vytrvalých deštích, které podmáčely kolbiště. V náhradním srpnovém termínu zvítězil domácí jezdec Marek Hentšel na koni Censor. Letos mají pořadatelé vše perfektně připraveno a věří, že se ostravským kolbištěm opět rozezní fanfáry pro vítěze Velké ceny Ostravy, třeba zrovna pro domácího Hentšela, který bude obhajovat loňský titul. Během třídenních závodů se bude před koncem sezóny bojovat o body i v ostatních seriálech soutěží v kategoriích U25, Amateur Cup a Czech Junior Cup.

Dění na ostravské trávě bude možné sledovat přímo na místě, nebo prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz, kde jsou k dispozici veškeré informace, výsledky i průběžné pořadí jednotlivých žebříčků. Český skokový pohár pro rok 2022 vyvrcholí na přelomu září a října v Martinicích, kde se pojede poslední kvalifikační kolo a především finálová Super Grand Prix.

Přílohy: Foto 1: Loňský vítěz Marek Hentšel na koni Censor, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz