Otevřít seznam měst

Český skokový pohár ve Velké Chuchli s plnou parádouJiž zítra se rozjede další kolo jubilejního 20. ročníku Českého skokového poháru v Chuchle Aréně v Praze, tentokrát prvně s kompletním programem, tedy i se soutěžemi Amateur Tour 2021.

Nový pořadatel, V Arena Prague, do Českého skokového poháru vstoupit teprve v roce 2020. Jezdcům i fanouškům se tak otevřel nový mimořádný prostor. V areálu, známém více než sto let jako převážně dostihové závodiště, od roku 2019 vyrostlo špičkové zázemí pro parkurové mítinky včetně moderního kolbiště, opracoviště i jezdecké haly. Od čtvrtka 10. června do neděle 13. června zde proběhne celkem 18 soutěží od obtížnosti stupně Z (100cm) po Velkou cenu Prahy obtížnosti T**(150cm). Díky rozvolnění protipandemických opatření se budou moci konat i oblíbené soutěže Amateur Tour, ve kterých se bude bojovat o první letošní body do poháru. Parkury pro české jezdce připraví belgický stavitel Marc Debaere, který již českou jezdeckou scénu zná ze svého předchozího působení a jehož zajímavé kurzy parkurů jsou mezi jezdci velmi oblíbené. Což potvrzuje i vysoký počet nahlášených startů, kterých diváci uvidí přes 880.

První ročník Velké ceny Prahy přilákal na start silnou konkurenci z řad české reprezentace, nejinak tomu bude i letos. Historicky prvním vítězem se stal Aleš Opatrný s Dukatem VTH. Ten se do Velké Chuchle chystá i letos. Chystá se obhajovat titul? „To si zatím netroufnu tvrdit, pro mne je letos hlavní příprava na Olympijské hry, ale Český skokový pohár beru jako výborné doplnění. Koně ale díky kovidu ještě nejsou všichni rozskákaní, uvidíme, jak se bude dařit. Dukata do Chuchle beru a pokud se mu bude dařit, tak se o obhajobu loňského vítězství jistě pokusíme,“ shrnul náš olympijský reprezentant Aleš Opatrný s úsměvem své vyhlídky. A co říká několikanásobný Mistr republiky a vítěz pěti ročníků Českého skokového poháru na dosavadní výsledky tohoto skokového seriálu? „Český skokový pohár samozřejmě sleduji, dvě vítězky Velkých cen jsou pro mne krásné překvapení. Myslím si, že je pozitivní, že se objevují noví jezdci a jezdkyně, kteří dokážou vyhrát skokový pohár. Pro náš sport to je jen dobře.“

Nedělní Velká cena Prahy, ve které si vítězové mezi sebou rozdělí štědrou dotaci 100 000 Kč, bude vrcholem celého soutěžního maratonu. Do této jednokolové soutěže s finále pro 10 nejlepších je zatím nahlášeno 37 dvojic. Veškeré dění bude opět možné sledovat prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz a následně v záznamu i v televizním vysílání.

Přílohy:
Foto: Aleš Opatrný na koni Dukato VTH, loňský vítěz Velké ceny Prahy
Autor: Tomáš Holcbecher

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz

CSP Ales Opartny Dukato foto Tomas Holcbecher.jpg