Otevřít seznam měst

Český skokový pohár: V Ostravě se budou rozdávat bonusové bodyČeský skokový pohár pokračuje Velkou cenou Ostravy, která je výjimečná travnatým povrchem kolbiště, v letošním jubilejním ročníku domácí parkurové extraligy to bude jediné kvalifikační kolo na trávě. Byť za umístění na jezdce čekají bonusové body do žebříčku, startovní listina Velké ceny Ostravy je tentokrát skromná především kvůli nabitému jezdeckému kalendáři včetně blízkého Mistrovství Evropy. Na startovní listině přesto nechybí ale jména bývalých vítězů, kteří i letos patří k favoritům – vyhraje opavský Jiří Hruška, nebo domácí Marek Hentšel?

Pořádání soutěží Velkých cen má v Jezdeckém klubu Baník Ostrava již více než padesátiletou tradici, letošní ročník se pyšní pořadovým číslem 57. V seriálu Českého skokového poháru figuruje Velká cena Ostravy od samého počátku, tedy od roku 2002. Péče o travnaté kolbiště je nesmírně náročná a navíc kvalita povrchu je velmi závislá na počasí. Kvůli vytrvalým dešťům musela být letošní Velká cena Ostravy již jednou zrušena. Pořadatelům se ale nakonec podařilo najít v nabitém kalendáři náhradní termín a tak se v Ostravě již v pátek 13. srpna postaví na start první jezdci.

Do výsledků Velké ceny Ostravy Českého skokového poháru se nejvýrazněji zapsal opavský jezdec Jiří Hruška, který tam zvítězil celkem čtyřikrát. Zdeněk Žíla triumfoval v Ostravě dvakrát, stejně jako Lucie Strnadlová, mezi vítězi figurují i domácí jezdci Zuzana Brátová a Marek Hentšel. A právě souboj opavského Jiřího Hrušky a ostravského Marka Hentšela lze očekávat v nedělní Velké ceně, ve které budou oba sedlat hned dva koně. Jiřímu Hruškovi se dařilo minulý víkend na domácí půdě, kde dokázal zvítězit ve Velké ceně Opavy.

Za každé umístění získají jezdci startující na ostravském travnatém kolbišti 5 bonusových bodů navíc do žebříčku Českého skokového poháru 2021, který je aktuálně ve své polovině. V průběžném žebříčku poháru aktuálně vede Natálie Ulčová se 40 body těsně před Jaroslavem Jindrou se 39 body. Mezi mladými jezdci si nejlépe vede zkušená reprezentantka Anna Helebrantová a juniorskému žebříčku vévodí Pavlína Plotnárková.

Nedělní program lze sledovat z pohodlí domova díky streamu na www.ceskyskokovypohar.cz, kde jsou zároveň veškeré informace o Českém skokovém poháru včetně aktuálních žebříčků jednotlivých soutěží.

Přílohy:

  • Foto 1: Ostravské travnaté kolbiště, Autor: Zenon Kisza

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz

Ostravské travnaté kolbiště, Autor: Zenon Kisza