Otevřít seznam měst

Český skokový pohár v Opavě ohrožuje vytrvalý déšťDalší zastávkou v nabitém srpnovém programu domácí parkurové extraligy je Opava. Od čtvrtku se zde měl rozjet kolotoč devatenácti soutěží Českého skokového poháru, které vyvrcholí nedělní Velkou cenou Opavy. Pro vytrvalý déšť byli organizátoři nuceni zrušit čtvrteční program a intenzivně pracují na úpravě pískového kolbiště, aby bylo bezpečné pro nedělní Velkou cenu.

Opava je mezi kvalifikačními závody Českého skokového poháru zařazená od samého začátku. Za poslední roky prošel areál v opavských Kateřinkách rozsáhlou úpravou, původní travnatá aréna se změnila na pískovou arénu s mezinárodními kvalitami. V seznamech úspěšných účastníků se nejčastěji objevuje jméno Aleše Opatrného, který vyhrál čtyřikrát. Dvakrát se radovali Zdeněk Žíla a Jiří Skřivan. V prozatím posledním ročníku tam dominovala žena, hlavní soutěž ovládla Sára Vingrálková.

Startovní listina Velké ceny letošního jubilejního ročníku je opravdu pestrá. O vítězství budou bojovat například dva letošní vítězové z Velké ceny Hradištka a Velké ceny Prahy Natálka Ulčová a Petr Dohnal. Současně se na start postaví dva jezdci, kterým se již Velkou cenu Opavy podařilo vyhrát v letech minulých a to Lucie Strnadlová a Zdeněk Žíla. Spolu s nimi se v Opavě představí i mladí a nadějní jezdci jako Adam a Oliver Písařík, kteří se právě vrátili z Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců v Portugalsku. Chybět nebude ani zahraniční zástupce ze Slovenska, lze tedy opět očekávat napínavou podívanou. V roli stavitele parkurů se poprvé v rámci Českého skokového poháru představí Roman Drahota, který působí především jako trenér juniorských reprezentantů.

Diváci mohou sledovat dění buď přímo na místě, nebo z pohodlí domova prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz Záznam z Velké ceny Opavy bude pak možné sledovat i ve vysílání ČTsport.

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz