Otevřít seznam měst

Český skokový pohár: Noční cena PtýrovaStředočeská obec Ptýrov u Mnichova Hradiště od středy do sobotní noci hostí v pravdě výjimečné kvalifikační kolo Českého skokového poháru. Jak samotný název Velká noční cena eLED Ptýrov napovídá, jede se za umělého osvětlení. Již samotný tento fakt láká každoročně velké množství diváků, letos se navíc na start Velké noční ceny postaví i olympionik Miloslav Příhoda.

Součástí seriálu Českého skokového poháru se ptýrovský areál stal v roce 2009, tehdy ještě jako dějiště Velké ceny Kolína. Stejně tomu bylo o rok později. V následujících letech se však začaly konat navíc Velké ceny Ptýrova, a to v samostatném termínu. Vrcholná soutěž je zcela výjimečná tím, že se koná vždy v nočních hodinách za umělého osvětlení, které vytváří zcela unikátní atmosféru. Tu tentokrát okusí nejen Miloslav Příhoda, který se nedávno vrátil z Tokia, ale třeba také Jiří Skřivan, který zdejší Velkou cenu dokázal vyhrát v roce 2011. Zopakovat stejný triumf by se deset let poté při jubilejním ročníku seriálu jeho prezidentovi Jiřímu Skřivanovi jistě líbilo. Soupeřit ale bude muset také s Jaroslavem Jindrou, který je aktuálně na třetí příčce průběžného žebříčku poháru a startovat bude hned se dvěma koňmi.

Soutěže se rozjely již ve středu, celý program vyvrcholí v sobotu, kdy se pojedou například finále Amateur Tour, finále Czech Junior Cupu, finále U25 a Velká noční cena eLED. Večerní blok programu za umělého osvětlení začíná od 18 hodin. Autorem všech parkurů je německý stavitel Klaus Holle, na programu v sobotu je i atraktivní soutěž ve štafetovém skákání dvojic.

Jedinečný sportovní zážitek bude opět možné sledovat i z pohodlí domova prostřednictvím streamu na www.ceskyskokovypohar.cz Na webu seriálu najdete také veškeré doplňující informace, startovní a výsledkové listiny a průběžné žebříčky jednotlivých soutěží seriálu.

Přílohy:

  • Foto 1: Lucie Strnadlová s Fall River Blue VDL pod ptýrovskou noční oblohou v roce 2019, Autor: Český skokový pohár

Veškeré informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz
Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz
Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz

Lucie Strnadlová s Fall River Blue VDL pod ptýrovskou noční oblohou v roce 2019, Autor: Český skokový pohár