Otevřít seznam měst

Český skokový pohár: Elita míří do HradištkaPo úspěšné premiéře v Brně se Český skokový pohár přesouvá do středu Čech, druhé kvalifikační kolo poháru, Velká cena Hradištka proběhne od pátku 14. května do neděle 16. května v této malebné středočeské obci nedaleko Nymburka. Na start se s výjimkou našich olympijských reprezentantů postaví téměř celá naše skoková špička, mezi jinými i tři úřadující mistři republiky.

Jezdecký areál v Hradištku je jedním z mladších členů Asociace Českého skokového poháru, v rámci letošního jubilejního 20. ročníku bude pořádat již pátý mítink. První Velkou cenu areál hostil již v roce 2017, i když tenkrát to byla Velká cena Kolína 2017. Z vítězů předchozích ročníků se na start postaví Tereza Mücková ze stáje PCT Ptýrov, která zde zvítězila v roce 2018. Tereza letos již svou účast v Českém skokovém poháru úspěšně zahájila při Velké ceně Brna v sedle Clarentina, kde první kolo překonala jako jedna ze tří jezdců bezchybně, v druhém kole ji jedna chyba odsunula na 4. místo.

Společně s Terezou Mückovou do Hradištka přijede velmi početné pole plné zvučných jmen, v různých kategoriích poháru zde budou startovat hned tři úřadující mistři republiky 2020 – Nikola Egrová, Sára Finsterle a Vladimír Tretera. Do Hradištka přijede i náš olympijský reprezentant ve všestrannosti - Miloslav Příhoda, který pojede na svém osmiletém koni jménem Iquachec Pavlin. „Český skokový pohár má dlouhodobou tradici a je zárukou kvality. Jede se na výborných kolbištích a atmosféra připomíná velké zahraniční závody, proto se skvěle hodí pro přípravu koní na mezinárodní starty. Iquachec Pavlin je velmi talentovaný kůň, který se rychle dostal do nejvyšších soutěží, uvidíme, jak se mu bude dařit v úvodních soutěžích, rád bych s ním startoval i ve Velké ceně“, shrnul Miloslav Příhoda své naděje před odjezdem do Hradištka. Ve Velké ceně se představí také hned šest dvojic z deseti finalistů Velké ceny Brna, úvodní soutěže letošního seriálu, a to včetně Jaroslava Jindry s Cornets Ninja, který byl v Brně druhý s jedním jediným trestným bodem za překročení času. Lze tedy očekávat skvělé sportovní výkony.

Český skokový pohár představuje díky výjimce Ministerstva zdravotnictví a Národní sportovní agentury pro české parkurové jezdce v současné době jedinou možnost vrátit se na domácí kolbiště. Důkazem, že tuto možnost velmi vítají, je 735 hlášených startů v Hradištku během tří dnů.

Jedinečný sportovní zážitek ještě stále budou provázet přísná protiepidemická opatření a není umožněn vstup divákům, ale díky streamu na www.ceskyskokovypohar.cz bude možné sledovat nedělní soutěže prostřednictvím internetu.

Celá tisková zpráva ke stažení v PDF...

1 CSP Tereza Muckova foto Martina Burianova .jpg
2 CSP Jaroslav Jindra foto Veronika Pavlikova.jpg