Otevřít seznam měst

Veronika Jelínková poslední letošní vítězkou ČSPPáteční Velká cena Martinic bylo posledním kvalifikačním kolem Českého skokového poháru. O vítězství v soutěži stupně T* spojené s přímým postupem do nedělní C.E.T. Super Grand Prix se utkalo hned 45 dvojic. Bezchybnou a nejrychlejší jízdu ve finále předvedla Veronika Jelínková s valachem Jespe z Jezdeckého klubu Sever Brno.

Do finálového kola postoupily po základním parkuru čtyři dvojice s nulou a šest nejrychlejších s jednou chybou. Letošní dvojnásobný vítěz z Českého skokového poháru, Ondřej Pošpíšil s Huntelaarem 1 z finále odstoupil a tak viděly naplněné martinické tribuny jen devět finálových jízd. Všechny bezchybné dvojice ze základního kola dokázaly svůj výkon zopakovat, ve finále nechyboval ani Přemysl Adam s Cachas a Jiří Skřivan s Holland TN.

Nejrychlejší ve finále byla Veronika Jelínková s Jespe, jen o sedm desetin vteřiny za ní zaostával druhý Kamil Papoušek s Charlyn. Třetí příčku vybojovala Natálie Ulčová s Demontem a čtvrté místo obsadil Ondřej Pospíšil v sedle Armani Code. Veronika Jelínková není v Českém skokovém poháru žádným nováčkem, se svým životním koněm Foreverem stála v minulosti na stupínku nejvyšším například ve Velké ceně Opavy. „Jsem úplně nadšená,“ rozplývala se v cíli. „Byl to těžký parkur, na mírách, ale Jespe se předvedl fantasticky. Dlouho jsem hledala náhradu za svého Forevera a teď se zdá, že jsem našla toho pravého parťáka.

Veronika Jelínková si tak zajistila přímý vstup do nedělní C.E.T. Super Grand Prix po boku devíti vítězů předchozích kol. Kdo doplní finálovou dvacítku jezdců, se rozhodne podle bodů z žebříčku poháru. Jména všech účastníků C.E.T. Super Grand Prix, která se jede jako dvoukolová soutěž stupně T**na překážkách vysokých 150 cm, zveřejní Asociace Českého skokového poháru v sobotu.

V sobotu budou také známa první jména letošních vítězů celého seriálu závodů, své finálové soutěže mají na programu jezdci kategorie U25. Amateur Tour, Czech Junior Cup a výjimečné C.E.T. Super Grand Prix s fantastickou dotací 250 000 Kč se pojednou v Martinicích v neděli. Podrobné informace, přehledy výsledků a odkaz na live stream naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Příloha: Foto: Vítězka Velké ceny Martinic, Veronika Jelínková na koni Jespe, autor: Zenon Kisza

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz