Otevřít seznam měst

V Hradištku exceloval Šoupal, vítězství ve Velké ceně bylo zároveň hattrickem

Vítězství ve třetím kole Českého skokového poháru si dnes v Hradištku u Sadské vybojoval Martin Šoupal s valachem Chique-K Van´t Kattenheye. Zařadil se tak k účastníkům podzimní Super Grand Prix. Druhé místo patřilo Denisa Vegrichtové s klisnou Blue Velvet K a třetí byla Tereza Prášková s valachem Entracte D´Austral. V průběžném pohárovém žebříčku nadále vede Jan Štětina, který v Hradištku s valachem Kuala Lumpur VD Begijnakker Z  skončil těsně pod stupni vítězů

Do Velké ceny nastoupilo 23 dvojic. Parkur stavitele Jana Šímy na úrovni T s výškou 145 centimetrů v prvním kole bezchybně pokořily pouze tři: Martin Šoupal, Tereza Prášková a Sára Finsterle s klisnou Paddy´s Stakkato Girl. Do finále tedy postoupila kromě nich i sedmička jednou chybujících. Jako jediná měla dva koně ve finále Sára Finsterle. Loňský vítěz Ondřej Pospíšil s Huntelaarem 1 skončil před branami finále.

Martin Šoupal jako jediný vůbec na překážkách nechyboval, z finále si odnesl jeden jediný trestný bod za překročení času. „Nebylo to složité, protože Chique je úžasný,“ uvedl Šoupal a dodal, že ale i takto schopného koně musel ke konci nadprůměrně dlouhého parkuru s několika obtížnými technickými pasážemi podporovat. Šoupal též ovládl páteční S* a sobotní vrchol, soutěž ST**.
Finále se s nulou podařilo zajet pouze Denise Vegrichtové a Janu Štětinovi, avšak oba si z prvního kola vezli jednu chybu. Celkem jednu chybu měla též Tereza Prášková, která jednou shodila ve finále. O konečném zařazení tak mezi nimi rozhodoval součet trestných bodů i čas.

V Czech Junior Cupu byly nejlepší dvojicí Barbora Pospíšilová a Second Chance, o 70 setin pomaleji dojely v rozeskakování Eva Rothová a Cassandra 2, avšak dostaly se do čela seriálového žebříčku. Třetí skončily Pavlína Plotnárková a Sympatie S. Pouze tyto tři závodnice dokázaly zajet rozeskakování bez chyby.

Soutěž U25 pro mladé jezdce vyvrcholila už v sobotu, ovládli ji Veronika Vacková s Cassimem. Bílý flot za druhou nejlepší jízdu brala Denisa Vegrichtová s Blue Velvet K, která se navíc posunula do průběžného vedení série. Třetí stupínek obsadila Anna Kostková s Clintgoldem.

Vítězkou hradištského kola Amateur Tour je Pavla Kořenková s Derekem 1, druhé dojely Zdena Drahoňovská a Gájí 1. Bronzovou příčku obsadily Aneta Martínková s Comtesou 2.

V následujícím kole se boj o body v Českém skokovém poháru přesune premiérově Jítravského Dvorce. S podporou ČSP se pojede i Velká cena Ostravy. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Vrcholem bude finále v Praze, kam se dosud kvalifikovali martinický vítěz Marek Klus a brněnský vítěz Jan Štětina.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz