Otevřít seznam měst

Tretera vítězem Velké ceny PrahyV Team Prague Arena ve Velké Chuchli byla svědkem prvotřídního sportovního klání, napínavého do samotného konce. Ze souboje generací ve Velké ceně Prahy nakonec jako vítěz vyšel člen reprezentačního A kádru Vladimír Tretera, ovšem teprve devatenáctiletá jezdkyně Tereza Svobodová ztratila vítězství až na úplně posledním skoku.

Velká cena Prahy, soutěž stupně T** na překážkách vysokých 150 cm s finanční dotací celých 100 000 Kč přilákala 35 startujících dvojic, které řádně prověřil parkur belgického stavitele Marca Debaere. Ten českou scénu velmi dobře zná a předem tipoval pět bezchybných dvojic. Což se ze začátku soutěže zdálo jako nereálné, nakonec se ale přesně splnilo. Do finále postoupilo pět bezchybných dvojic, čtyři nejrychlejší s jednou chybou a Filip Doležal s jedním trestným bodem za překročení času. Ten se ale účasti ve finále vzdal s ohledem na nízký věk svého koně a diváci tak viděli ve finále devět dvojic.

Bezchybnou jízdu ve finále předvedli hned první dva startující, Tereza Svobodová s klisnou April Z a Aleš Opatrný s Lysanderem, oba si však nesli penalizaci 4 body z prvního kola. Obě kola bez chyby dokázal jako první překonat Jan Štětina v sedle Gylorda-S, kterého hned vzápětí předhonil taktéž bezchybný Vladimír Tretera na Gangsterovi V/H Noddevelt, dvojice, která před dvěma týdny soutěžila na mistrovství světa v Herningu. Předposlední startující Tereza Svobodová s Britanií předvedla úžasnou a rychlou jízdu a už to vypadalo, že sahá po vítězství, když spadla poslední překážka. Čas měla rychlejší, ovšem 4 trestné body ji posunuly na celkové třetí místo za vítězného Treteru a druhého Štětinu.

Vítěz Vladimír Tretera byl nadmíru spokojený „Měl jsem plán se odsud kvalifikovat do finálového Super Grand Prix, protože letos jezdím více na mezinárodní závody a nemám prostor sbírat body do žebříčku Českého skokového poháru,“ prozradil v rozhovoru v cíli. „A vyšlo to, do Martinic se na finále moc těším, koukal jsem do kalendáře a mělo by to vyjít,“ doplnil jezdec, který ve finálovém Super Grand Prix bude obhajovat své loňské vítězství.

Český skokový pohár se nezadržitelně blíží ke svému letošnímu vyvrcholení, kterým bude finálové Super Grand Prix 2. října v Martinicích. O kvalifikaci a body do žebříčku se bude bojovat ještě 11. září při Velké ceně Litomyšle, 18. září při Velké ceně Ostravy a při Velké ceně Martinic.

Veškeré informace o Českém skokovém poháru, výsledky a aktuální stav průběžných žebříčků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy: Foto 1 a 2: Vítěz Vladimír Tretera se svým koněm Gangsterem V/H Noddervelt, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz