Otevřít seznam měst

Ondřej Pospíšil: Hradištko jsem si užil. V Opavě může vyhrát kdokoliČeský skokový pohár 2020 má před sebou poslední dvě zastávky: tento víkend v Opavě Kateřinkách a za pět týdnů finálový mítink v Hořovicích. Do TOP10 se v žebříčku jezdců vyhoupl po sedmém kole Ondřej Pospíšil, který doufá, že v Opavě opět zaboduje.

Sedmé kolo Českého skokového poháru 2020 opět zamíchalo pořadím v seriálovém žebříčku a o desátou příčku se nyní dělí s vítězem Velké ceny Hradištka Janem Chýle ještě Matěj Kotalík, Vladimír Tretera a Ondřej Pospíšil, který dojel v Hradištku na čtvrté příčce a zdvojnásobil si tím tak své dosavadní konto. Není tedy vyloučené, že i on by mohl uvažovat o účasti ve finálové čtyřce. Ostatně, právě tento jezdec před dvěma lety atraktivní finále, v němž si čtveřice jezdců střídá své koňské svěřence, vyhrál.

„Velkou cenu Hradištka jsem si předešlý víkend užil, samozřejmě počasí malinko limitovalo výkony koní, ale pan Šíma to zohlednil. Přestože parkur vypadal na první pohled jednoduše, ve finále tam byl jeden čistý kůň po dvou kolech, což svědčí o tom, že počasí nám dalo všem zabrat. Pan Šíma to trefil na sto procent a patří mu pochvala. Myslím si, že to byl hezký sport a všichni si ho užili,“ shrnul sedmé kolo Českého skokového poháru Ondřej Pospíšil. „Řekl bych, že jsem na tom podobně jako Honza Chýle. Nemáme k dispozici tolik koní, Velké ceny jdou letos strašně rychle po sobě a s jedním koněm se to nedá obsáhnout. Nicméně vidím, že do finálové čtyřky zbývá jen pár bodů a jsou ve hře ještě dvě pohárová kola, takže se tam může kdokoli z nás v první desítce úplně lehce dostat.“

Této skutečnosti nahrává také to, že ne všichni ve vedení žebříčku budou chtít do finálové čtyřky nastoupit. „Jsem přesvědčený, že Aleš Opatrný i Honza Štětina budou chtít finále jet, ale Ruda Doležal ukončil pohárovou kariéru, Ondřej Zvára by určitě koně do finálové čtyřky nedal a stejně tak ani Sára Vingrálková, takže bude výběr hodně omezený,“ konstatoval Ondřej a potvrdil, že se pro další body chystá do Opavy. „Zisk bodů z Opavy bude o něco snazší, jelikož řada jezdců se šetří do Prahy a Olomouce na dvoje mezinárodní závody, které následují po Velké ceně Opavy. Jezdec a kůň ovšem musí vždy předvést kvalitní výsledek, ať je tam dvanáct nebo třicet startujících. Největší konkurenti budou v Opavě hlavně Honza Štětina a Lucka Strnadlová. Neznamená to, že by ostatní nebyli konkurence, ale nemají tolik bodů jako tito dva. Na stopětačtyřicítce to může vyhrát v podstatě kdokoli z těch, co jsou přihlášení.“

Ondřej Pospíšil je nahlášen do Velké ceny Opavy se dvěma koňmi. S Einfachem byl v Hradištku čtvrtý, zajímavý je však také jeho druhý svěřenec, osmiletý Huntelaar v majetku Aleše Opatrného. „Huntelaara jezdila Tereza Prášková, ale byl na ni moc silový, tak mi ho Aleš svěřil, ať ho jezdím a závodím s ním. Měl zkušenosti na parkurech do sto třiceti centimetrů a teď začíná teprve pomalu dozrávat. Trochu mi nehraje do not průběh aktuální sezony, jinak bych s ním byl už dál, ale v Hradištku ukázal, že kvalitu má obrovskou a že může ještě překvapit. Zatím jsme s Alešem domluvení na tuto a minimálně ještě příští sezonu, než se trochu vyskáče a bude mít nějaký věk. Buď si ho pak od něj odkoupím, nebo se prodá dál,“ prozradil Ondřej.

Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.