Otevřít seznam měst

Historicky první vítězství ve Velké ceně Jítravského Dvorce patří Natálii Ulčové

Historicky první vítězství ve Velké ceně Jítravského Dvorce patří Natálii Ulčové, lídr seriálu Jan Štětina tentokrát desátý.

Premiéra Českého skokového poháru v Jítravském Dvorci dopadla na výbornou nejen pro vítězku nedělní Velké ceny Natálii Ulčovou. Sportovní výkony, pořadatelé, diváci i počasí společně vytvořili akci, která se do historie Českého skokového poháru zapsala jen v těch nejlepších barvách. Ve čtvrtém kole parkurové extraligy si vybojovala druhé místo Mariana Michlíčková a třetí byl Kamil Papoušek. Dosavadní lídr seriálu Jan Štětina sice skončil v Jítravě desátý, avšak v pozici jedničky zůstává.

Na start parkuru úrovně T** s výškou 150 centimetrů, který připravil Petr Mašek, se postavilo celkem 23 jezdeckých dvojic. Základním kolem jich prošlo bezchybně pět. Kromě Natálie Ulčové s Demontem to byli: Mariana Michlíčkova a Leeve Jung 2, Kamil Papoušek a Vivano Blue, Aleš Opatrný a Locanto a Martin Šoupal a Chique-K Van´t Kattenheye Z. Ve finále dokázaly bezchybný výkon zopakovat jen Ulčová a Michlíčková, a to jim přineslo dvě nejvyšší příčky. Vítězný čas Ulčové byl o šest vteřin kratší než její soupeřky. „Základní parkur se mi jel velice dobře, spíše jsem měla trošičku nervy z toho druhého kola, kde jsem jela poslední,“ řekla po závodu Ulčová. Dodala, že poslední dva skoky dojížděla hodně na tělo, obávala se chyby. Té se nevyhnuli ani zkušenější jezdci, kteří startovali ve finále před ní.

Ve finále U25 pro mladé jezdce zvítězily Rozálie Pichrtová s Nogalinou Z, druhá byla Dominika Tesárková s Viní a třetí pozici brala Sára Finsterle s Harcem-N. Czech Junior Cup ovládli Zuzana Ciompová s Elliotem 133, druhý post obsadila Adéla Včeláková s klisnou Struwwelliese a bronz si odvezly Viktorie Šimková a Margie. Vítězný flot z Amateur Tour patřil letos již podruhé Janě Noskové se Shadowem. Na stupně vítězů se spolu s ní postavily druhá Eva Marešová a třetí Anna Ester Šotolová.

V následujícím kole se boj o body v Českém skokovém poháru přesune do středočeských Zduchovic, a to od 14. do 18. června. Celkem tvoří Český skokový pohár 12 velkých cen. Vrcholem bude finále v Praze, kam se dosud kvalifikovali vítězové předchozích kol: Marek Klus, Jan Štětina, Martin Šoupal a Natálie Ulčová.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP tvořená jezdeckými areály. Veškeré informace, živý přenos, výsledky, průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz