Otevřít seznam měst

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR ZAŽIL ÚSPĚŠNOU SEZONU 2016Patnáctou sezonu má za sebou extraligový parkurový seriál Český skokový pohár. Letošní ročník čítal celkem dvanáct mítinků, a zájem o účast byl mezi jezdci tradičně obrovský. Díky tomu mohli pořadatelé opět podpořit dobrou věc…

Asociace Český skokový pohár spolupracuje již několik let s Českým národním registrem kostní dřeně a Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Takže i letos odevzdali pořadatelé ve prospěch těchto institucí deset korun z každého startu, který se uskutečnil během všech soutěží.

Český skokový pohár přinesl v roce 2016 celkem dvanáct mítinků, jelo se tedy dvanáct Velkých cen, vedle toho také kvalifikační kola Amateur Tour, Czech Junior Cupu a premiérového seriálu U25, ale také nespočet rámcových soutěží. Celkem se uskutečnilo 8.577 startů. Jednoduchou matematikou se dopočítáme i konečné částky, kterou tak pořadatelé a členové AČSP získali ve prospěch tohoto užitečného projektu. Je to 85.770,- Kč, v průměru se tak v každém kole vybralo více než 7.000,- Kč!

Sezonu odstartovala dubnová Velká cena Martinic, v níž zvítězil Marek Klus, kterému se letos podařilo vybojovat hattrick. Vyhrál ještě v srpnu noční Velkou cenu v Ptýrově a Velkou cenu Frenštátu pod Radhoštěm v září. Ze dvou vítězství v hlavní túře se radoval Jiří Luža. Poprvé nenašel přemožitele začátkem června v Litomyšli, o tři měsíce později zvítězil v Plzni.

Do seznamu vítězů Velkých cen se zapsali ještě Jan Štětina v Brně, Zuzana Brátová, která vyhrála na domácím kolbišti Baníku Ostrava, nebo Vladimír Tretera, jenž si připsal nejvyšší bodový příděl v Němčicích při Velké ceně Kolína. V Opavě si pro první místo dojel slovenský účastník Igor Šulek, dlouhodobě nejlepší český reprezentant Aleš Opatrný získal trofej z Velké ceny Zduchovic a předposlední kolo v Hořovicích vyhrál Sergej Motygin.

Důležitou roli sehrál výsledek Velké ceny Olomouce. Ta se jela den před velkým finále pro čtyři nejlépe postavené jezdce v bodování, tedy v sobotu 24. září. Zvítězil v ní Rudolf Doležal, který do té doby neměl postup do nejlepší „čtyřky“ jistý. Tímto do TOP4 proklouzl a nakonec zvládl nejlépe i atraktivní finálový formát čtyř parkurů se střídáním koní všech finalistů a po roce obhájil první místo v Českém skokovém poháru. Další místa obsadili Jiří Hruška, Ladislav Arient a Marek Klus, který do finále vstupoval po vydařené sezoně jako lídr žebříčku. Marek Klus je také jezdce, který se nejčastěji v celém ročníku objevil na stupních vítězů, a to pětkrát.

Zástupci organizačního týmu děkují všem jezdcům, partnerům, návštěvníkům i dalším příznivcům Českého skokového poháru za podporu a trvající přízeň tomuto seriálu! Členové Asociace Český skokový pohár krátce po skončení patnácté sezony již pracují na přípravě ročníku 2017. Probíhají jednání o termínech konání Velkých cen, které budou zveřejněny v nejbližším možném termínu. Aktuální informace najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.