Otevřít seznam měst

Český skokový pohár odstartuje za necelý měsíc, ve velkých cenách narostou prize moneyPrvní kolo letošního ročníku Českého skokového poháru odstartuje za necelý měsíc ve středočeských Martinicích. I letos přináší seriál několik novinek. Na soutěžící ve všech Velkých cenách čekají navýšené prize money, a bude tedy skutečně o co závodit! Premiérově se mezi dvanáctku pořadatelů zapojí Jítravský Dvorec a malá změna čeká i na účastníky Amateur Tour. V Martinicích začínáme 27. dubna.

Český skokový pohár (ČSP) je v ČR nejrozsáhlejší seriálový podnik parkurového sportu. Byl založen v roce 2002 a pořádá jej Asociace ČSP  tvořená jezdeckými areály. Prezidenta Asociace ČSP a trojnásobného vítěze celé série Jiřího Skřivana mohou diváci vídat na kolbištích od počátku existence poháru. Ve své úctyhodné letošní 22. pohárové sezoně se chystá startovat na většině kol se svým valachem Hollandem TN. „Všem pořadatelům přeji zejména pěkné počasí, protože to je to jediné, co nemohou ovlivnit ani perfektní přípravou,“ popřál letošnímu ročníku ČSP Jiří Skřivan.

Diváci si při Velkých cenách mohou užit sportovní výkony tuzemské špičky včetně olympijských reprezentantů. Kromě extraligové úrovně jej tvoří i soutěže určené i dětem, juniorům a mladým jezdcům. Czech Junior Cup dlouhodobě podporuje i Česká jezdecká federace.

Minimální dotace Velkých cen budou od 90.000 do 110.000 korun podle vypsané obtížnosti T* až T*** (na výškách 145 až 155 centimetrů). Při finále Českého skokového poháru si jeho účastníci rozdělí přinejmenším 250.000 korun.

Zatímco tradiční pohárové soutěže Czech Junior Cup pro děti a juniory a U25 pro mladé jezdce pravidla měnit nebudou, drobná úprava se bude týkat Amateur Tour, která je otevřená všem plnoletým jezdcům, kteří nedosahují vrcholové výkonnosti, avšak chtějí sbírat sportovní zážitky na závodech špičkové úrovně. „Nově pro ně vždy bude vypsána samostatná soutěž nebo minimálně samostatné soutěžní oddělení,“ říká event manager Českého skokového poháru Aleš Suchánek.

Do severních Čech se Český skokový pohár vrací po řadě let, v minulosti se konal ve Všemilech a v Ústí nad Labem. Zapojení jítravského areálu tedy ideálně zapadlo do regionálního rozložení celorepublikové extraligy parkurového skákání. Do Jítravy zavítají jezdci v rámci pátého kola, předcházet mu budou kromě Martinic ještě mítinky v Brně, Hradištku a Ostravě. Po Jítravě následují Olomouc, Zduchovice, Opava, Ptýrov, Litomyšl, Hořovice a Praha, kde se koná i finále.

Veškeré informace, výsledky a průběžné žebříčky všech soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář letošního ročníku tvoří dvanáct Velkých cen

27.–30. dubna ČSP Velká cena Martinic

6.–7. května ČSP Velká cena Brna

11.–14. května ČSP Velká cena Hradištka

19.–21. května ČSP Velká cena Ostravy

8.–11. června ČSP Velká cena Jítravského Dvorce

14.–18. června ČSP Velká cena Zduchovic

6.–9. července ČSP Velká cena Olomouce

17.–20. srpna ČSP Velká cena Opavy

23.–26. srpna ČSP Velká cena Ptýrova

7.–9. září ČSP Velká cena Litomyšle

14.–17. září ČSP Velká cena Hořovic

28. září – 1. října ČSP Velká cena Prahy  + finále ČSP