Otevřít seznam měst
Mercedes-Benz

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Novější 1 3 5 8 12

VC Martinic - čtvrtek zrušen

Vážené dámy, vážení pánové,

s velikým politováním konstatujeme, že čtvrteční soutěže zahajovacího kola Českého skokového poháru - Velké ceny Martinic 2017 musí pořadatel bez náhrady zrušit. Důvodem jsou ranní srážky a podmáčený povrch kolbiště. O dalším Vás budeme samozřejmě informovat v průběhu dnešního dopoledne.

JS EQUITANA Martinice


Publikováno dnes v 7:36

VC Martinic - zahájení závodu v 9.00 hodin

Dobré ráno dámy a pánové, vzhledem k tomu, že v Martinicích po celou noc neprší, aktuální radarová data jsou příznivá a povrch kolbiště je korektní, bude první soutěž letošního ročníku Velké ceny Martinic zahájena v 9.00 hodin. Zahajovací časy dalších soutěží budou vkládány na web www.ceskyskokovypohar.cz podle aktuálních startovních listin předchozích soutěží, protože pořadatel nedokáže v tuto chvíli přesně odhadnout počty reálně startujících dvojic. S ohledem na aktuální povětrností podmínky děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou.

Martin Pecka

JS EQUITANA Martinice

 


Publikováno dnes v 3:20

VC Martinic 2017 - informace k zahájení

Vážené dámy, vážení pánové,

s ohledem na aktuální vývoj počasí bude v brzkých ranních hodinách vydána na našem webu informace o tom, zda bude nebo nebude ve čtvrtek zahájena VC Martinic. Tuto informaci umístíme na webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz po 4.00 hodině ranní, případný start první ranní soutěže je v tuto chvíli stanoven na 9.00 hodin dne 27.4.2017. Budeme Vás samozřejmě také informovat o dalším vývoji.

Děkujeme za pochopení.

Martin Pecka, JS EQUITANA Martinice

 


Autor: Martin Pecka Publikováno včera v 16:20

Velká cena Martinic odstartuje další ročník Českého skokového poháru

Vážené dámy, vážení pánové, příznivci Českého skokového poháru,

již jen 36 hodin nás dělí od startu letošního ročníku Českého skokového poháru. Již několik let startuje tato česká parkurová extraliga v Martinicích. Stejně je tomu i letos. Pořadatel zahajovací Velké ceny Martinic si dovoluje přinést několik vstupních informací.

Zítra mezi 17.00 a  19.00 hodinou se koná v areálu Equitana Martinice přejímka koní. Zahájení soutěží ve čtvrtek 27.4.2017 plánujeme v 8.00 ráno, prohlídka parkuru první soutěže je jako vždy před jejím zahájením. Pořadatel žádá všechny účastníky - máte-li jakékoliv změny, pište je výhradně na e-mail jizdarna@equitana.cz.

Předběžné startovní listiny pro první den závodů budou zveřejněny ve středu v dopoledních hodinách, večer pak na webu www.ceskyskokovypohar.cz najdete startovní listiny závazné. pro další dny pak budou uvolňovány postupně podle probíhajících prezentací a změn. začátek VC Martinic v neděli plánuje pořadatel na 14.00 hodinu.

Těšíme se s Vámi na další letošní setkávání u Českého skokového poháru, soutěží Amateur Tour, Czech Junior Cup, U25 i dalších.

 

Srdečně zdraví realizační tým Asociace ČSP


Publikováno 25. 4. 2017 19:26

Český skokový pohár - VC Martinic 2017

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci Českého skokového poháru,

dovolujeme si Vás srdečně pozdravit a informovat o tom, že startovní listiny na Velkou cenu Martinic jsou již, kromě čtvrtka, zcela plné. V tuto chvíli je možné přihlášení pouze do soutěží ve čtvrtek 27.4.2017 a na samotnou Velkou cenu v neděli 30.4.2017. V obou případech je možné jednodenní ustájení. Pořadatel se tímto omlouvá za menší prodlení, které nastalo v komunikaci. Neočekávali jsem takový extrémní zájem v tak rekordním čase před závody a protože pracujeme i s novým systémem JIS, bylo zapotřebí vše pečlivě hlídat.

Startovní pole všech seriálových soutěží jsou velmi pěkně obsazena. Budeme si tedy přát příznivé počasí a těšit se na viděnou u 1.kola letošního ročníku Českého skokového poháru a všech jeho dílčích částí.

Děkujeme Vám za Vaší přízeň a přejeme Vám krásný víkend.


Autor: Martin Pecka Publikováno 7. 4. 2017 16:07

Český skokový pohár 2017 zahajuje v Martinicích

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás srdečně pozdravit s informací, že v termínu 27. - 30.dubna 2017 bude zahájen letošní ročník Českého skokového poháru se všemi jeho náležitostmi.

Na webu http://www.ceskyskokovypohar.cz/o-nas najdete letošní pravidla všech seriálových soutěží. Přihlašování do soutěží je již otevřeno na novém webu JIS České jezdecké federace. V tuto chvíli je možné objednávat boxy na celou dobu závodů s příslušnými soutěžemi, jedno a dvoudenní ustájení bude pořadatelem případně potvrzováno až po 21.4.2017.

Letošní novinkou je přesunutí seriálu pro mladé jezdce U25 do neděle pře VC Martinic. Tento přesun bude následovat při všech kvalifikačních kolech ČSP. Samotná pravidla pak nezaznamenala zásadních změn.

V Martinicích se opět můžete těšit na známou sestavu stavitelů parkurů ve složení Eduard Petrovič - Zdeněk Krpela, kteří Vám představí nový parkurový materiál Českého skokového poháru u zdejšího pořadatele. Pozitivní novinkou může být také rozšíření kapacity elektrických přípojek pro kamiony a obytné vozy v Martinicích.

Jménem Asociace Český skokový pohár si Vám dovolujeme popřát úspěšnou jezdeckou sezonu a budeme se těšit na setkávání s Vámi při Českém skokovém poháru 2017.

Stavitelé v Martinicích.JPG


Autor: Martin Pecka Publikováno 22. 3. 2017 14:09

Asociace Český skokový pohár Vám přeje krásné Vánoce

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci jezdeckého sportu,

Asociace Český skokový pohár si Vám tímto dovoluje zdvořile poděkovat za Vaší letošní přízeň a popřát Vám krásné Vánoce. A nejen to. Do nové sezony v roce 2017 Vám přejeme hodně sportovních úspěchů a pevné zdraví.

Těšíme se na Vás při závodech ČSP 2017!!!

Equitana - novoročenka - ČSP.jpg


Autor: Martin Pecka Publikováno 12. 12. 2016 14:12

Termíny Českého skokového poháru pro rok 2017

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci Českého skokového poháru,

dovolujeme si Vás touto cestou seznámit s dohodnutými termíny našeho seriálového projektu pro rok 2017.

Na rozdíl od let předchozích bude v roce 2017 celkem 11 kol. Finále se pak po 2 letech přesouvá do středočeských Hořovic. Další, podle nás důležitou změnou, je i pořádání jedné VC v červenci, čímž již nenastane tak dlouhá pauza v průběhu seriálu jako tomu bylo poslední 2 roky. Celému kalendáři byla věnována z naší strany velká pozornost a v souladu s celým kalendářem ČJF jsme hledali co možná nejlepší řešení všech termínů.

V této chvíli pracujeme na programu pro příští ročník tak, abychom dokázali nabídnout ještě zajímavější složení soutěží celého seriálu.

Termíny Českého skokového poháru 2017

27. – 30.4.2017   Velká cena Martinic
6. - 8. 5.2017    Velká cena Brna
19. -  21.5.2017  Velká cena Ostravy
25. - 28.5.2017  Velká cena Kolína
8. – 11.6.2017  Velká cena Litomyšle
19. - 23.7.2017  Velká cena Olomouce
3. –  6.8.2017  Velká cena Zduchovic
16. – 19.8.2017  Noční Velká cena Ptýrova 
24. - 27.8.2017  Velká cena Opavy
8. – 10.9 2017   Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm
20. – 24.9.2017    Velká cena Hořovic + Finále ČSP 2017
   

Zde najdete celý kalendář ke stažení ve formátu pdf.


Publikováno 31. 10. 2016 10:26

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR ZAŽIL ÚSPĚŠNOU SEZONU 2016

Patnáctou sezonu má za sebou extraligový parkurový seriál Český skokový pohár. Letošní ročník čítal celkem dvanáct mítinků, a zájem o účast byl mezi jezdci tradičně obrovský. Díky tomu mohli pořadatelé opět podpořit dobrou věc…

Asociace Český skokový pohár spolupracuje již několik let s Českým národním registrem kostní dřeně a Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Takže i letos odevzdali pořadatelé ve prospěch těchto institucí deset korun z každého startu, který se uskutečnil během všech soutěží.

Český skokový pohár přinesl v roce 2016 celkem dvanáct mítinků, jelo se tedy dvanáct Velkých cen, vedle toho také kvalifikační kola Amateur Tour, Czech Junior Cupu a premiérového seriálu U25, ale také nespočet rámcových soutěží. Celkem se uskutečnilo 8.577 startů. Jednoduchou matematikou se dopočítáme i konečné částky, kterou tak pořadatelé a členové AČSP získali ve prospěch tohoto užitečného projektu. Je to 85.770,- Kč, v průměru se tak v každém kole vybralo více než 7.000,- Kč!

Sezonu odstartovala dubnová Velká cena Martinic, v níž zvítězil Marek Klus, kterému se letos podařilo vybojovat hattrick. Vyhrál ještě v srpnu noční Velkou cenu v Ptýrově a Velkou cenu Frenštátu pod Radhoštěm v září. Ze dvou vítězství v hlavní túře se radoval Jiří Luža. Poprvé nenašel přemožitele začátkem června v Litomyšli, o tři měsíce později zvítězil v Plzni.

Do seznamu vítězů Velkých cen se zapsali ještě Jan Štětina v Brně, Zuzana Brátová, která vyhrála na domácím kolbišti Baníku Ostrava, nebo Vladimír Tretera, jenž si připsal nejvyšší bodový příděl v Němčicích při Velké ceně Kolína. V Opavě si pro první místo dojel slovenský účastník Igor Šulek, dlouhodobě nejlepší český reprezentant Aleš Opatrný získal trofej z Velké ceny Zduchovic a předposlední kolo v Hořovicích vyhrál Sergej Motygin.

Důležitou roli sehrál výsledek Velké ceny Olomouce. Ta se jela den před velkým finále pro čtyři nejlépe postavené jezdce v bodování, tedy v sobotu 24. září. Zvítězil v ní Rudolf Doležal, který do té doby neměl postup do nejlepší „čtyřky“ jistý. Tímto do TOP4 proklouzl a nakonec zvládl nejlépe i atraktivní finálový formát čtyř parkurů se střídáním koní všech finalistů a po roce obhájil první místo v Českém skokovém poháru. Další místa obsadili Jiří Hruška, Ladislav Arient a Marek Klus, který do finále vstupoval po vydařené sezoně jako lídr žebříčku. Marek Klus je také jezdce, který se nejčastěji v celém ročníku objevil na stupních vítězů, a to pětkrát.

Zástupci organizačního týmu děkují všem jezdcům, partnerům, návštěvníkům i dalším příznivcům Českého skokového poháru za podporu a trvající přízeň tomuto seriálu! Členové Asociace Český skokový pohár krátce po skončení patnácté sezony již pracují na přípravě ročníku 2017. Probíhají jednání o termínech konání Velkých cen, které budou zveřejněny v nejbližším možném termínu. Aktuální informace najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 18. 10. 2016 10:28

DOLEŽAL PODRUHÉ VÍTĚZEM ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU

Rudolf Doležal prožil jeden ze svých nejúspěšnějších víkendů ve své jezdecké kariéře. Nejen, že v sobotu 24. září zvítězil v poslední letošní Velké ceně Českého skokového poháru, ale přemožitele nenašel na olomouckém kolbišti ani v nedělním finále…

Finálová soutěž je přístupná pouze pro čtyři nejúspěšnější jezdce z pohárového žebříčku, kteří si při ní mezi sebou vystřídají své koňské svěřence. Každý z účastníků tak absolvuje celkem čtyři parkury – jeden se svým koněm a tři s koňmi soupeřů. Z první příčky postupoval Marek Klus, který letos vyhrál hned tři pohárové Velké ceny. Mj. i díky prvenství v olomoucké Velké ceně jako druhý postupoval Rudolf Doležal. Z pozic náhradníků pak dostali příležitost Jiří Hruška a také Ladislav Arient, který byl v této neobvyklé soutěži nováčkem.

Rudolf Doležal úspěšně vstoupil do finále bezchybnou jízdou se svou klisnou Larou Croft a nulu na kontě přivezl ještě s Contem Bono Ladislava Arienta. Jednou chyboval s Acorádií-MX i2M Jiřího Hrušky. Ke své čtvrté jízdě nastupoval jako úplně poslední a v tu chvíli měl náskok dvou chyb na Jiřího Hrušku. V tomto závěrečném kole sedlal Le Carelu Marka Kluse a již při nájezdu do posledního skoku věděl, že i jedna chyba mu stačí na vítězství. Té se nakonec dopustil, ale přesto mohl začít slavit své druhé vítězství ve finále Českého skokového poháru. Pro druhé místo si nakonec dojel Jiří Hruška, který dokončil stejně jako Rudolf Doležal dvakrát bezchybně. Oproti vítězi však dovedl bez shození do cíle Acoradii-MX i2M a také Le Carelu. Třetí místo obsadil Ladislav Arient, kterému se příliš nepovedl start se svým koněm Conto Bonem. Naopak nejlepší jízdu ukázal s Acoradií-MX i2M.

Čtvrté místo zůstalo na Marka Kluse. Ten inkasoval v součtu 32 trestných bodů, přičemž nejhůře pro něj dopadla poslední jízda s Conto Bonem, kdy chyboval třikrát. Tomuto jezdci každopádně nelze odepřít skutečnost, že v kvalifikačních soutěžích výrazně převyšoval své konkurenty a s přehledem pohárové bodování vyhrál. Ve velkém finále startoval potřetí v řadě, a tak z tohoto pohledu patří mezi dlouhodobě nejúspěšnější jezdce domácí parkurové extraligy.

Nedělní sportovní program otevřelo finále rámcového seriálu s názvem Amateur Tour. Na parkuru stupně L* (115 cm) nakonec zvítězila domácí Kateřina Endrysová a Colet 1. Ta jako jediná zajela základní kolo i finále bez trestných bodů. Druhá dokončila Petra Mlčochová a Mojito před třetí Zuzanou Tyšerovou s Donou 9. Podobný průběh měla i soutěž Czech Junior Cup. V mladší kategorii 12 až 15 let (120 cm) se z první příčky radovala Adéla Pokorná s Alabamou 2. Obhájkyně prvenství Anna Lani Novak se po chybě ve finále musela spokojit s Tavetou HS s konečnou třetí pozicí. Druhá totiž skočila s jedním bodem za čas Kateřina Tomanová a Rain Man. Ve starší kategorii jezdců 16 až 18 let (130 cm) se s juniorskou kategorií rozloučila vítězstvím Denisa Vegrichtová sedlající klisnu Jetta. I ona byla jediná, kdo si dovezl do cíle bezchybné konto. S jedním bodem za čas skončila na druhé příčce loňská vítězka Kateřina De Jagerová a Clooney 39. Elitní trio uzavřela Sára Finsterle a Elektra 3. Na programu nechybělo ani historicky první finále nové seriálové soutěže U25 pro jezdce do 25 let. V této kategorii si s parkurem nejlépe poradila Barbora Tomanová s klisnou Scareface. Ta dokončila základní kolo i finále bezchybně, a to v lepším čase než nakonec druhý Alexander Baraldi a Elamé. I v této soutěži hrál čas významnou roli, neboť třetí pozici získal pouze s body za překročení stanoveného časového limitu Daniel Uleščenko a Moon Ray.

Nedělním kláním v Olomouci se uzavřel 15. ročník Českého skokového poháru, včetně zmíněných tří rámcových seriálů. Záznam finálových soutěží bude dostupný prostřednictvím internetového vysílání České televize a Českého skokového poháru. Sportovní kanál ČT Sport pak uvede ve středu 28. září od 13.00 hodin 60minutový sestřih hlavní části závodního programu. Kompletní výsledky i žebříčky všech soutěží naleznete na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

 

EU1A7617.JPG


Publikováno 26. 9. 2016 10:17

Novější 1 3 5 8 12