Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Novější 1 3 6 11 16

DRUHÉ POHÁROVÉ VÍTĚZSTVÍ MARKA KLUSE V OLOMOUCI

Pro druhé letošní vítězství v rámci Českého skokového poháru si dojel Marek Klus v neděli 15. července. Při sedmém kvalifikačním kole v Olomouci sedlal Al Cambera Eurobit. Dařilo se i lídrovi žebříčku Janu Chýlemu, který zůstal v čele…

Marek Klus sedlal v základním kole dva své svěřence a s Al Camberem Eurobit byl první, kdo absolvoval připravenou trasu parkuru bez trestných bodů. Nakonec ho napodobili ještě další čtyři jezdci. Do finále tak vedle bezchybných postoupilo ještě pět účastníků s hendikepem jedné chyby.

Z bezchybné postoupivší pětice si čtyři jezdci udrželi čisté konto i po startu ve finále. O konečném pořadí tak mezi nimi rozhodoval čas. Riskantní a rychlou jízdou si pro první místo dojel právě Marek Klus, který dokončil jako jediný z těchto čtyř jezdců v čase kratším než 40 vteřin. Druhý skončil Přemysl Adam s Cachasem před třetím Martinem Šoupalem. Ten sedlal klisnu Takticu a po několikaleté odmlce se vrátil na stupně vítězů Českého skokového poháru.

„Moc si vážím obou výher. S Carisonem v Brně, i teď s Al Camberem,“ popsal vítěz. „Al Cambero měl blízko vítězství již v Martinicích, pak chvíli kvůli zranění nestartoval. Jsem rád, že se vrátil v takové formě,“ doplnil Marek Klus.

Na startu Velké ceny Olomouce nechyběl ani lídr žebříčku Jan Chýle. Ten si tentokrát vzal do soutěže méně zkušeného koně. S Abdulahem B však předvedl bezchybné základní kolo i finále. Pomalejší čas ho nakonec zařadil ve Velké ceně na čtvrté místo, dostatečný bodový příděl mu však zajistil i nadále vedení v žebříčku.

Mezi jezdci do 25 let v rámci seriálové soutěže U25 Tina Šalková potvrdila, že se jí v této soutěži na olomouckém kolbišti daří. Dokázala totiž navázat na loňské vítězství a letos opět při kvalifikačním kole v Olomouci zvítězila. Sedlala valacha Digera a v napínavém rozeskakování porazila Veroniku Jelínkovou s Foreverem o pouhých šest setin sekundy. I tato jezdkyně si shodou okolností zopakovala umístění z loňského olomouckého kola. Třetí tentokrát skončili Michal Žilinský a Kaira.


Finálový nedělní den otevřeli junioři při Czech Junior Cupu. Svoji skvělou formu potvrdila v Olomouci Natálie Kovářová. Chvíli to vypadalo, že obsadí první i druhou příčku, nakonec se však poslední startující Kateřina Svěráková s Arven 3 probojovala po bezchybné jízdě na konečnou druhou pozici. Natálie Kovářová se tak radovala z vítězství s Chacco-To a s Quinarou skončila třetí. S touto klisnou dosáhla na nejrychlejší čas, chyba na prvním skoku ji však nakonec zařadila právě na třetí místo. Tato jezdkyně suverénně vede žebříček pro mladší věkovou kategorii jezdců 12 až 14 let. Letos si již počtvrté připsala nejvyšší možný bodový příděl. V posledních třech kolech, která proběhla v Litomyšli, Hořovicích a nyní v Olomouci, nenašla tato nadějná jezdkyně přemožitele.

Zatímco mezi šestým a sedmým kvalifikačním kolem domácí parkurové extraligy nebyla ani týdenní pauza, nyní se Český skokový pohár odmlčí na necelý měsíc. Od 8. do 11. srpna se bude závodit v Ptýrově u Mnichova Hradiště, kde se v sobotu večer uskuteční divácky velmi atraktivní noční Velká cena eLED.cz. Aktuální informace najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno včera v 5:46

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2018 POKRAČUJE V OLOMOUCI

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží…

Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou nahlášeny dvě desítky dvojic. Těšit se můžeme například na předloňského vítěze z Olomouce Rudolfa Doležala, jenž bude sedlat holštýnského valacha Quattro Cento. V loňském roce tam vyhrál Aleš Opatrný. Ten ovšem tentokrát ve stejném termínu startuje při Global Champions ve francouzském Chantilly nedaleko Paříže. Na podium pro elitní trojici se v roce 2017 dostali ve Velké ceně Olomouce ještě druhý v pořadí Jan Štětina a třetí Lucie Strnadlová. Oba tyto jezdce budeme moci vidět na startu i letos. Lucie Strnadlová se představí s klisnou Carinou 6 a také s Fall River Blue VDL. Jana Štětinu bylo možné vidět uplynulý víkend při předešlém kvalifikačním kole Českého skokového poháru v Hořovicích, kde se mu dařilo a obsadil s Verdim-S pěkné třetí místo. Díky tomuto výsledku se navíc v průběžném bodování dostal na třetí pozici. Další závodní víkend v Olomouci si nenechá ujít s koňmi Benito-S a Zento-S.

Aktuálně druhý jezdec v pohárovém žebříčku Marek Klus Velkou cenu Hořovic před pár dny vynechal kvůli účasti na mezinárodních závodech v zahraničí. Při Velké ceně Olomouce však již chybět nebude. Absolvuje ji s dvojicí svých koňských svěřenců Al Cambero Eurobit a Carebis. Marek Klus je jedním z jezdců, kterým se již v letošním roce podařilo při Českém poháru zvítězit, a to na začátku sezony v Brně Veveří. Do Olomouce dorazí i vítěz Velké ceny Ostravy Marek Hentšel a také Tereza Mücková, která zvítězila ve Velké ceně Prahy při čtvrtém kvalifikačním kole v Hradištku u Sadské.

V seriálové soutěži U25 pro jezdce do dvaceti pěti let se dlouho na čele žebříčku držela Miroslava Škanderová. Po předešlém hořovickém kole jí patří druhé místo. Na rozdíl od vedoucí Kristýny Nechanické si však nenechá olomoucký mítink ujít a mohla by se tak v případě dobrého výsledku opět dostat na první pozici.

Letošní dosud nejúspěšnější juniorskou jezdkyní v mladší věkové kategorii 12 až 15 let je Natálie Kovářová. Již třikrát získala nejvyšší možný počet bodů, díky čemuž s přehledem vede žebříček Czech Junior Cupu. O další body bude závodit právě v Olomouci. Ve starší věkové kategorii jezdců 16 až 18 let se po šestém kole v Hořovicích těší z první pozice Veronika Vacková, která vede o pět bodů nad Annou Lani Novak. Ta se může v Olomouci pokusit opět převzít vedení.

Ve čtvrtek 12. července se bude začínat čtyřmi rámcovými soutěžemi, v pátek bude dokonce o jednu více. Sobota nabídne první ze sportovních vrcholů, a to dílčí finále Amateur Tour, která je určena pro neprofesionální jezdce starší 18 let. V neděli vše vyvrcholí finálovými soutěžemi kvalifikačního kola Czech Junior Cupu a seriálu U25 pro jezdce do 25 let. Tečku za celými závody udělá již zmíněná Creditas Velká cena Olomouce.

Pro ty, kteří nebudou moci v neděli dorazit do Equine Sport Centra osobně, bude připraven on-line přenos. Příznivci Českého skokového poháru jej mohou sledovat na internetových stránkách seriálu s adresou www.ceskyskokovypohar.cz, kde jsou také veškeré další podrobné informace.


Publikováno 12. 7. 2018 6:03

VÍTĚZSTVÍ JIŘÍHO PAPOUŠKA VE VELKÉ CENĚ HOŘOVIC

V rámci Českého skokového poháru se po několikaleté odmlce radoval z vítězství Jiří Papoušek. Nejlepší výkon podal tento jezdec při Velké ceně Hořovic, která se konala v neděli 8. července. Do poslední chvíle však nebylo rozhodnuto…

Jiří Papoušek v sedle Dukata VTH startoval ve finále jako poslední. Věděl, že pokud bude chtít vyhrát, potřebuje jít nejen bezchybně, ale také rychle. „Měl jsem ve finále dvakrát namále, riskoval jsem,“ přiznal po dojezdu Jiří Papoušek. „Jsem ale moc rád, že to opět vyšlo. Dlouho jsem však nevěřil, že to bude stačil. Před posledním skokem jsem zbytečně vzal zpátky a přidal jeden cvalový skok. Bál jsem se, že jsem kvůli tomu ztratil vítězství,“ doplnil. Nakonec to však pro něho dopadlo dobře. Dvojice dokončila finále bez trestných bodů a jejich čas 48,07 vteřiny na prvenství stačil.
Do jeho startu průběžně vedl Jan Chýle s Cimburou 1, který dokončil v čase 49,26 vteřiny. Tento výsledek mu vynesl konečné druhé místo. Třetí místo si zajistil Jan Štětina, který se představil s Verdim-S.

Do finále hořovické Velké ceny postoupilo tradičně deset jezdců, z toho osm dokončilo základní kolo bez trestných bodů. Udržet bezchybné konto se podařilo nakonec čtyřem. Vedle již zmíněné elitní trojice to byl ještě na čtvrté pozici Přemysl Adam s Cachasem. Nejrychlejší jízdu ve finále předvedl Aleš Opatrný na Chablouovi, o vítězství se však připravil jednou chybou v základním kole. Díky výbornému času nakonec skončil pátý.

Jan Chýle si bodovým přídělem za druhé místo pojistil průběžné vedení v žebříčku Českého skokového poháru. Na kontě má nyní 55 bodů, a to především díky čtyřem druhým místům. Se 42 body je aktuálně druhý Marek Klus. Třetí Jan Štětina má 35 bodů a s dvoubodovou ztrátou je na čtvrté příčce Ondřej Pospíšil.

V dalším kole série U25 se jezdci představili na parkuru stupně ST* (135 centimetrů). Zajímavě postavený a technicky náročný parkur nakonec překonalo pouze pět dvojic bez trestných bodů, které se o vítězství utkali v rozeskakování. V něm vsadil na jistotu Peter Rhodes a přestože měl se Samsonitem nejpomalejší čas, jako jediný ani napodruhé nechyboval. Díky tomu se stal vítězem. Na stupínek vítězů se dále dostali Matouš Kořínek za výkon s koněm Casius 1 a Tereza Woznicová, která sedlala Calupa.

První nedělní finálovou soutěží byla skoková zkouška určená pro juniory. V rámci Czech Junior Cupu si pro další vítězství dojela Natálie Kovářová. V sedle koně Chacco-To předvedla v rozeskakování velice rychlou jízdu a díky bezchybnému výsledku si na konto připsala opět plný počet bodů do žebříčku. Díky tomu je tato jezdkyně s náskokem ve vedení. Rychlejší v rozeskakování byla Lucie Melmerová, s Filoubetem W&S však jednou chybovala. Ve výsledkové listině se tak dostala za bezchybnou trojici jezdců a skončila čtvrtá. Bez trestných bodů dokončily základní kolo i rozeskakování ještě Anna Kostková s Contessou a Aneta Bártková v sedle Horákyně.

Další kolo Českého skokového poháru se přesouvá hned následující týden do Olomouce. Závodit se tam bude ve dnech 12. až 15. července. Další podrobnosti o celém seriálu naleznete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 10. 7. 2018 19:12

ČSP VELKÁ CENA HOŘOVIC S ÚČASTÍ ALEŠE OPATRNÉHO

Letošní ročník seriálu Český skokový pohár má za sebou již 5 z 11 kvalifikačních kol. Druhou polovinu sezony otevřou čtyřdenní závody konané v Hořovicích na Berounsku, kam se přesune tento extraligový parkurový seriál ve dnech 5. až 8. července…

Jedná se o poněkud netradiční termín hořovických závodů Českého skokového poháru. V minulosti se konaly v září a nejednou tamní areál hostil dokonce finálový mítink – jako tomu bylo např. v loňském roce.

V rámci čtyř dnů se uskuteční celkem 18 skokových zkoušek. O závěr se postará jako vždy Velká cena, do níž je zatím nahlášeno přes 20 dvojic. Největší hvězdou bude zajisté domácí jezdec Aleš Opatrný. Dlouholetá česká parkurová jednička tráví několik týdnů v České republice. Opatrný se účastnil např. nedávných mezinárodních závodů Světového poháru v Olomouci a předešlý víkend startoval v Martinicích na Příbramsku při 13. ročníku Memoriálu Jana Papouška. Hlavní soutěž tam vyhrál s Clintgoldem a s Chabluem byl čtvrtý. Stejné koňské svěřence má nahlášené i do Velké ceny Hořovic.

Na parkuru stupně T*, tedy s výškou překážek 145 centimetrů, uvidíme i vítěze posledních dvou pohárových Velkých cen. Při pátém kole ČSP v Litomyšli se z prvenství radoval Matěj Kotalík, pro kterého to bylo zároveň první umístění na pódiu pro elitní trojici. Tento jezdec by měl v Hořovicích sedlat dva koně – Sir Sida, s nímž zvítězil právě ve Velké ceně Litomyšle, a také koně Cesano V. Další letošní vítězkou, která nebude chybět v Hořovicích, je Tereza Mücková. Sedlat bude opět koně Control Me Karsit, s nímž si letos připsala vítězství v Hradištku u Sadské při Velké ceně Prahy.

Tereza Mücková se zároveň řadí v žebříčku mezi elitní čtveřici jezdců, kteří by aktuálně postupovali do závěrečného velkého finále Českého skokového poháru se střídáním koní. Na kontě má nyní 30 bodů, které si připsala ve třech kolech. V Hořovicích uvidíme z elitní čtveřice ještě Ondřeje Pospíšila, jenž je s 28 body na čtvrté pozici. Pouhé tři body na něj ztrácí Jan Štětina. Ten by se rád posunul výše a udržel si tak naději pro opětovný start ve finále, v němž v loňském roce nechyběl. Bodový zisk si může připsat i v Hořovicích. Sedlat tam bude dva koně, a to Celana S a Verdiho-S.

Již v sobotu proběhne dílčí finále rámcového seriálu pro neprofesionální jezdce – Amateur Tour. Nedělní den nabídne vedle Velké ceny Hořovic tradiční programovou skladbu. Po úvodní otevřené soutěži se stupňovanou obtížností do 130 centimetrů se uskuteční dílčí finálová soutěž pro juniory s názvem Czech Junior Cup. Na kvalifikované jezdce z předešlých dnů bude čekat parkur vysoký 120, resp. 130 centimetrů (dle věkové kategorie jezdců). Následovat bude soutěž určená pro jezdce do 25 let, v níž jezdci sbírají body do žebříčku seriálu U25.  Čekat na ně bude parkur stupně ST* (135 cm). Poté již stavitel kurzů Zdeněk Krpela připraví parkur pro účastníky hlavní soutěže celého mítinku.

Aktuální informace sledujte na internetových stránkách Asociace Český skokový pohár, které najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Pro ty, kteří nemohou v neděli přijít osobně, ale nechtějí si nechat ujít tento sportovní zážitek, je připraven na zmíněném webu on-line přenos.


Publikováno 6. 7. 2018 7:09

PREMIÉROVÉ VÍTĚZSTVÍ KOTALÍKA PŘI ČSP V LITOMYŠLI

Letošní ročník Českého skokového poháru je výjimečný tím, že v dosavadních pěti kolech již třikrát vyhrál jezdec, který v rámci této domácí parkurové extraligy ještě nikdy na nejvyšších příčkách nestál. V Suché u Litomyšle se to poprvé povedlo Matějovi Kotalíkovi…

Ten si pro premiérové vítězství v Českém skokovém poháru docválal v sedle koně Sir Sid v neděli 10. června, kdy v Suché vyvrcholil již pátý mítink letošního 17. ročníku. Úspěch slavil i druhý Jan Chýle, který nyní vede pohárový žebříček.

Do finále Velké ceny Litomyšle vypsané jako Cena společnosti LB TECH vstupovaly pouze tři dvojice s čistým kontem. Ostatní účastníci elitní desítky zaznamenali v základním kole trestné body za překročený čas, či jednu chybu. Ze zmiňované trojice soutěžících se pouze jednomu podařilo i napodruhé nechybovat. Ondřej Pospíšil se Zandirem inkasoval na finálovém parkuru patnáct trestných bodů, Václav Staněk s Quatemalem dokonce dvacet, a tak skončili na 9. a 10. místě. Matěj Kotalík s koněm Sir Sid sice překročil ve finále stanovený čas a připsal si jeden trestný bod, i tento výsledek mu stačil na vítězství. Poprvé v životě si tak došel pro výhru a vystoupal na stupně vítězů. „Parkury se mi dnes jezdily opravdu výborně. Myslím, že stavitel skvěle odhadl úroveň jezdců a podle toho postavil náročný parkur,“ zhodnotil šťastný vítěz. Stavitel Petr Mašek jezdce i koně skutečně prověřil a chyby bylo možné vidět po celé trase parkuru.

Ještě jednomu jezdci se podařilo v průběhu základního kola i finále nechybovat. Ani v jednom případě však nestihl stanovený čas. Součet tří trestných bodů, jednoho z úvodu a dvou z finále, nakonec stačil Janu Chýlemu s koněm Cimbura 1 na druhé místo. Původně sice před soutěží favorizoval svého druhého koně Cool Paradise, ale s ním se do finále po jedné chybě v kombinaci s delším časem neprobojoval.

Finálovou trasu parkuru dokázal zajet s nulou na bodovém kontě pouze jeden jediný jezdec – Sergei Motyguine s koněm Dylanem. Kvůli čtyřem trestným bodům za chybu v základním kole se však musel spokojit s pomyslným bronzem.

Vedoucí muž žebříčku Českého skokového poháru před závodem v Suché u Litomyšle, Marek Klus, dokončil tentokrát na šesté pozici. Připsal si tak pouze 7 bodů, kvůli čemuž o pozici lídra přišel. Jan Chýle totiž má aktuální 43 bodů, což je o jeden více než v případě Kluse.

Netradiční výsledky přineslo i finálové kolo Czech Junior Cupu. Jezdci ve věku do věku 18 let se představili na parkuru L**/S** (120/130 cm) a do rozeskakování se po bezchybném základním kole kvalifikovalo deset jezdců. Litomyšlské finále však nemělo jednoho, avšak rovnou dva vítěze. Naprosto ve shodném čase se totiž do cíle rozeskakování dostali Viktor Skutecký s koněm Jolly Joker i Natálie Kovářová a Quinara. Tito jezdci se tak podělili o první pozici. Třetí nejlepší výkon podala Karolína Dvořáková a Caruso Medimade.

Napínavá byla taktéž soutěž pro jezdce do 25 let, jedoucí se v rámci seriálu U25. Na parkuru stupně ST* s výškou překážek 135 centimetrů hned první jezdkyně Nicola Grünthálová předvedla vydařenou jízdu, když s koněm Careful Z absolvovala základní kolo bez trestných bodů. Dlouho však nebylo zajištěno rozeskakování. Druhé jízdy bez trestných bodů se diváci dočkali až díky poslední startující, Kateřině Málkové s koněm Dedijtje. Tyto dvě jezdkyně tak nastoupily do rozeskakování, kde nakonec měla navrch Kateřina Málková. Bezchybný výkon v základním kole předvedla ještě Michaela Fojtová, s koněm Langar však inkasovala trestný bod za překročený čas. To ji zařadilo na třetí místo.

Český skokový pohár čeká nyní téměř měsíční pauza. Pokračovat bude šestým kvalifikačním kolem v Hořovicích na Berounsku ve dnech 5. až 8. července. Podrobnosti najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Sestřih z Velké ceny Litomyšle odvysílá Česká televize ve středu a v pátek dopoledne na programu ČT Sport.


Publikováno 13. 6. 2018 7:02

LÍDŘI ŽEBŘÍČKU ČSP SE SEJDOU NA STARTU V LITOMYŠLI

Od 7. do 10. června se v Suché u Litomyšle uskuteční 5. kolo Českého skokového poháru 2018, jehož vrcholem bude jubilejní 20. ročník Velké ceny Litomyšle. Ze strany jezdců je o závody velký zájem. Přihlášeni jsou i nejlepší čtyři jezdci žebříčku ČSP…

Mezi TOP4 jezdce, kteří by aktuálně postupovali do finále seriálu, patří Marek Klus, Jan Chýle, Tereza Mücková a Ondřej Pospíšil. A právě tyto čtyři doposud nejvíce bodující jezdce bude možné vidět při Velké ceně Litomyšle. Marek Klus je v čele s 35 body, o 4 body méně má Jan Chýle, za nímž je s jednobodovým odstupem Tereza Mücková. Ondřej Pospíšil nasbíral během čtyř předešlých mítinků domácí parkurové extraligy v součtu 24 bodů. Páté kolo ovšem může výrazněji zamíchat pořadím a do čela se může dostat kdokoliv z elitní čtveřice. Za vítězství si totiž jezdec připíše 15 bodů.

Tereza Mücková, se stala vítězkou předešlého pohárového kola, které se konalo v neděli 27. května v Hradištku u Sadské. Přemožitele tam nenašla s koněm Control Me Karsit, s nímž figuruje i na startovní listině Velké ceny Litomyšle. Z elitní desítky žebříčku jezdců se v Litomyšli ukáže také aktuálně pátý Jan Štětina, osmý Rudolf Doležal či devátý Jiří Skřivan. Poslední jmenovaný je v Suché doslova jako doma, a kromě účasti v soutěžích bude tradičně plnit funkci ředitele závodů. Do Velké ceny je nahlášeno přes 35 dvojic, stovky dalších pak diváci uvidí v rámcových soutěžích. Ve čtvrtek i v pátek proběhne vždy přes 250 startů, v sobotu jich budou zhruba dvě stovky, v neděli pak něco přes stovku, jelikož jsou na programu již převážně dílčí finálové soutěže seriálových túr.

Mezi 18 soutěžemi nechybí v rozpisu čtyřdenních závodů kvalifikace pro jezdce startujících v rámcových seriálech Amateur Tour a Czech Junior Cup. Zatímco amatérští jezdci budou mít finálové kolo naplánované tradičně na sobotní odpoledne, kvalifikovaní junioři se představí při dílčím finále v neděli dopoledne. Ve stejný den bude na programu před Velkou cenou ještě soutěž U25 vyhrazená pro jezdce ve věku do 25 let. V tomto seriálu má na svém kontě zatím nejvíce bodů Václav Staněk, který zvítězil ve dvou ze čtyř dosavadních kol. Za ním je na druhé pozici se ztrátou sedmi bodů Miroslava Škanderová a nejlepší trojici zatím uzavírá Kristýna Nechanická. Nikdo z této trojice by v Suché u Litomyšle neměl chybět, stejně jako např. vítěz posledního kola v Hradištku u Sadské Matouš Kořínek nebo loňská vítězka litomyšlského kola Sandra Tomaidesová.

Výborně obsazená startovní pole slibují skvělou podívanou. Diváci se také mohou těšit i na zajímavý doprovodný program pro rodiny s dětmi. Pro ty, kteří nebudou mít možnost dorazit osobně, bude připraven jako vždy on-line přenos. Odkaz na něj společně s dalšími informacemi a novinkami naleznete na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 5. 6. 2018 19:04

PREMIÉROVÁ VÝHRA MÜCKOVÉ PŘI ČSP VELKÉ CENĚ PRAHY

Čtvrté kolo Českého skokového poháru se konalo v Hradištku u Sadské. V neděli 27. května se počet vítězů pohárových Velkých cen rozrostl o nové jméno. Při Velké ceně Prahy si totiž došla pro své první vítězství v tomto seriálu Tereza Mücková…

Parkurová Velká cena Prahy se konala poprvé v rámci Českého skokového poháru v Hradištku u Sadské a příchozím nabídla skutečně napínavou podívanou. Na startu totiž nechyběl loňský vítěz tehdy ještě kolínské Velké ceny ČSP pořádané v Hradištku Jan Chýle, který s hřebcem Cool Paradise i letos převáděl výbornou formu a téměř sahal po dalším prvenství. Dokončil základní kolo i finále bezchybně, na vítězství to však nakonec nestačilo. 

Poslední startující ve finále totiž změnila pořadí na předních místech. Tereza Mücková v sedle hřebce Control Me Karsit absolvovala finálový parkur nejen bezchybně, ale také v absolutně nejlepším čase. To jí vyneslo první vítězství v rámci Českého skokového poháru. „Nejen, že jsem dnes poprvé vyhrála. Stála jsem poprvé na stupni vítězů. Už jsem ani nedoufala, že se toho dočkám,“ prohodila po slavnostním vyhlášení výsledků šťastná vítězka. „Ve finále jsem se snažila jet co nejlépe, ale nejela jsem naplno. Nebyla jsem si jistá, zda to bude časem stačit,“ popsala své pocity.

Mücková však nakonec druhému Janu Chýlemu ujela téměř o čtyři vteřiny. Obhájce loňského prvenství se tak musel spokojit s druhou pozicí. Elitní trio pak uzavřel Ondřej Pospíšil. I on s koněm Einfach dokázal absolvovat obě části soutěže bez trestných bodů. Byl to zároveň poslední finalista, který udržel nulu na bodovém kontě. Do finále postupovalo stejně jako při ostatních kolech celkem deset dvojic, z toho šest si neneslo po bezchybném základním kole žádné zatížení trestnými body.

Nedělení den přinesl mj. dvě dílčí finále rámcových seriálových soutěží Českého skokového poháru. V kategorii U25 pro jezdce do 25 let se ve skvělé formě představil Matouš Kořínek. S klisnou Good Girl byl první, kdo dokončil základní kolo bezchybně. V rozeskakování tak startoval hned na úvod. Výbornou jízdou v čase 34,16 vteřin nastavil pomyslnou laťku tak vysoko, že se nikomu nepodařila překonat. Jezdec se tudíž zaslouženě radoval z prvního místa. O více jak tři vteřiny pomalejší výkon vynesl druhé místo Nikole Havránkové s koněm Cagonetta. Elitní trio doplnila Kateřina Málková a Dedijtje. 

Matouš Kořínek se ovšem do elitní pětice během nedělního dne dostal dvakrát. Výborný výkon totiž podal také mezi juniory při Czech Junior Cupu. S koněm Casius stačil jeho výkon na pátou dekorovanou příčku. V této soutěži naopak v rozeskakování zvítězila poslední startující. Tereza Svobodová s koněm Maryland předvedla bezchybnou a velice rychlou jízdu, když jako jediná zvládla zkrátit po jednom ze skoků dříve než zbytek startujících. Její čas 38,03 vteřiny byl tak o téměř pět vteřin lepší než v případě druhé Lucie Melmerové s Filoubet W&S. Zatímco mezi první a druhou příčkou byl rozdíl v řádech vteřin, o druhé a třetí pozici rozhodovaly pouhé setiny. O sedm setin sekundy pomalejší čas totiž zařadil na konečné třetí místo Marinu Stropkovou s koněm Calme Z.

Kompletní výsledky naleznete na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam z Velké ceny Prahy odvysílá Česká televize ve středu 30. května od 15.05 hodin na programu ČT Sport. Domácí parkurová extraliga bude pokračovat pátým kolem od 7. do 10. června v Suché u Litomyšle. Rozpis soutěží a další informace jsou na zmíněném webu Asociace Český skokový pohár.


Publikováno 1. 6. 2018 6:21

O ČSP VELKOU CENU PRAHY V HRADIŠTKU JE VELKÝ ZÁJEM

Český skokový pohár pokračuje jen pár dní po skončení Velké ceny Ostravy dalším kolem. Závodit se bude od čtvrtka 24. do neděle 27. května v Hradištku u Sadské. Čtvrtý mítink domácí parkurové extraligy vyvrcholí na tamním kolbišti Velkou cenou Prahy…

V areálu Jezdecké školy Equus Kinsky v Hradištku u Sadské se Český skokový pohár konal již v minulém roce, kdy se tam uskutečnila Velká cena Kolína pořádaná Stájí Václav Kolín. Tentokrát je pořadatelem mítinku samotný provozovatel areálu, jenž se stal členem Asociace ČSP. Ten navíc od tohoto roku nově spadá registrací pod Pražskou oblast České jezdecké federace, a tak se rozhodl hlavní soutěž mítinku pojmenovat podle hlavního města – jako Velkou cenu Prahy.

Do dějiště letošního čtvrtého kola Českého skokového poháru přijede obhajovat svoje vítězství z roku 2017 Jan Chýle. Tomu se loni dařilo v sedle koně Cool Paradise. Tento jezdec je do nedělní Velké ceny nahlášen se dvěma koňmi. Vedle již zmíněného Cool Paradise se jedná ještě o koně Cimbura 1. Jan Chýle je s 19 body na druhé pozici v průběžném bodování letošního Českého skokového poháru 2018.

Ve Velké ceně na stupni obtížnosti stupně T* s výškou překážek 145 centimetrů by se mělo představit zhruba 40 dvojic. Chybět však bude průběžný vedoucí jezdec žebříčku. Marek Klus si zatím připisoval jako jediný jezdec bodový příděl při všech proběhnutých kolech. Do Hradištka u Sadské se však nechystá. Jeho náskok na zbytek startujících je ovšem značný, neboť již nasbíral 35 bodů. Nikdo ze startujících v Hradištku ho tak nemůže připravit o průběžné vedení, protože vítěz obdrží na své konto 15 bodů.
Na třetí pozici v pohárovém žebříčku je vedle Václava Horkého a Marka Hentšela i Tereza Mücková, jež bodovala v Brně a v Ostravě. Při čtvrtém kole v Hradištku u Sadské bude sedlat dvojicí svěřenců Control Me Karsit a Le Bo Jangles Karsit. Z elitní desítky se do Hradištka vypraví také Rudolf Doležal, Ondřej Pospíšil, Jiří Papoušek či Jiří Skřivan. Diváci se tak mohou těšit opravdu na velmi kvalitní startovní pole.

Ze strany jezdců je o tyto závody obrovský zájem. V letošním roce poprvé je do některé z dílčích soutěží nahlášeno více jak 100 dvojic. Ve čtvrtek a v pátek by mělo během každého dne proběhnout více jak 300 startů, v sobotu to bude něco přes dvě stovky a v neděli ještě o něco méně. Do sobotního dílčího finále Amateur Tour, stejně jako do nedělního Czech Junior Cupu se např. dostanou jen ty nejúspěšnější dvojice z kvalifikačních soutěží.

Během neděle se příchozí i diváci u on-line přenosu mohou těšit na tradiční skladbu programu. Po otevřené soutěži, která zahájí závodní den, se uskuteční finálové kolo Czech Junior Cupu, a to na parkuru 120/130 centimetrů vysokém. Následovat bude skoková soutěž ST* (135 centimetrů), v níž se představí jezdci do 25 let v rámci seriálu U25. O závěr a vrchol těchto čtyřdenních závodů se pak postará Velká cena Prahy. Jednat se bude opět o jednokolovou soutěž s finále, a to na stupni obtížnosti T*, tj. s výškou překážek 145 centimetrů. 

Aktuální informace najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 22. 5. 2018 18:07

OSTRAVA STARÁ BĚLÁ HOSTÍ TŘETÍ MÍTINK ČSP 2018

Třetí kolo 17. ročníku domácí parkurové extraligy – Český skokový pohár – se uskuteční v areálu Jezdeckého klubu Baník Ostrava ve Staré Bělé, kde se bude závodit od 18. do 20. května. Chybět tam nebude mj. lídr letošního bodování Marek Klus…

Reprezentant jezdecké stáje Mustang Marek Klus se stal vítězem celé série Českého skokového poháru v roce 2017 a velice úspěšně začal i letošní sezonu. Po vítězství v Brně Veveří, kde se jezdci představili začátkem května v rámci druhého kola seriálu, se dostal do čela průběžného bodování žebříčku. Při prvním mítinku v Martinicích na Příbramsku mu prvenství uniklo jen kvůli jedné smolné chybě, a tak bral body za páté místo.

Vedoucí jezdec Českého skokového poháru 2018 je přihlášen i do Ostravy, kam to ostatně ze své stáje u Havířova nemá daleko. Velká cena se stane tradičně vrcholnou soutěží tohoto kvalifikačního kola a postavena bude na stupni obtížnosti T*, kdy překážky dosahují výšky 145 centimetrů. Marek Klus se na start ostravské Grand Prix postaví hned dvakrát. Sedlat bude koně Carebis a Quincy 2. Cestu za dalším vítězstvím se mu pokusí ztížit např. opavský zástupce Jiří Hruška. Ten se stal vítězem Velké ceny Ostravy v letech 2011, 2012 i 2013. Tentokrát se bude snažit o co nejlepší výsledek s dvojicí koní Orida-M a Acoradia-MX I2M. V posledních dvou letech se však z vítězství v této Velké ceně radovaly ženy. Na prvenství Zuzany Brátové v roce 2016 a Lucie Strnadlové v roce 2017 může navázat například Kateřina Kubrická, jež je přihlášena s Lentilkou 3. Lucie Strnadlová se pokusí obhájit loňský triumf v sedle Cariny 6.

Zajímavé startovní pole se sejde také v nedělní soutěži stupně ST* (135 cm), kde se představí jezdci v rámci seriálu U25. Mezi touto věkovou kategorií do 25 let se letos daří zatím skvěle Václavu Staňkovi, který si ze dvou dosavadních kol připsal dvě vítězství. V Ostravě bude sedlat hned dva své svěřence, a to koně Quatemal a Codroipo. Bude tak zajímavé sledovat, zda se mu podaří dosáhnout na vítězný hattrick.

Třetí den ostravského pohárového mítinku se diváci mohou těšit i na dílčí finále Czech Junior Cupu, do něhož se kvalifikují nejlepší juniorští jezdci z páteční a sobotní soutěže. V rámci sobotního programu jsou připravena dvě důležitá klání. Nejvyšší soutěží bude parkur stupně ST* s překážkami vysokými 135 centimetrů. Tato pomyslná generálka před nedělní Velkou cenou se pojede jako Memoriál plk. Jana Havla. Na závěr celého dne se uskuteční finále ostravského kola Amateur Tour, což je seriál vypsaný pro neprofesionální jezdce starší 18 let. 

Další informace najdete na internetové adrese www.ceskyskokovypohar.cz.


Autor: Josef Malinovský Publikováno 15. 5. 2018 18:02

Dotazy na pravidla Amateur Tour

V posledních dnech se opět, stejně jako v minulých letech, hromadí Vaše dotazy ohledně pravidel Amateur tour, respektive podmínek pro startování v AT. Po celou dobu se snažíme o jednoduchá a zřetelná pravidla Českého skokového poháru, přesto v tomto bodu není pravděpodobně zcela jasno. Proto přinášíme tento výklad.

V soutěžích seriálové Amateur tour mohou startovat a získávat v ní seriálové body pouze jezdci, kteří v posledních dvou letech neodstartovali v klasické soutěži S** ( 130 cm) a vyšší. Mezi tyto omezující soutěže se nepočítají soutěže se stupňovanou obtížností do 130 cm. Pokud takový záznam figuruje v kariéře jezdce v posledních dvou letech, není překážkou jeho startu v Amateur tour.

Doufáme, že Vám tato informace přinese vše potřebné a přejeme Vám úspěšnou sezónu.


Publikováno 15. 5. 2018 7:20

Novější 1 3 6 11 16