Otevřít seznam měst
Mercedes-Benz

Fulltextové vyhledávání

Panorama - web.jpg

Český skokový pohár byl založen a jeho první ročník se odehrál v roce 2002, tehdy 2748_0036.jpgna 9 místech celé ČR (viz ARCHIV ČSP). Po celou dobu až do dnešního dne si udržuje status nejrozsáhlejšího seriálového podniku v parkurovém skákání, s největší účastí ve startovních polích a s narůstajícím zájmem jezdecké i laické veřejnosti. V průběhu let vznikly v rámci celého seriálu, kromě Českého skokového poháru, také dvě další jeho součásti. Czech Junior Cup je určen pro děti a juniory do 18 let a Amateur Tour pro jezdce od 18 let, kteří nedosahují vyšší sportovní výkonnosti a parkurový svět je pro ně zábavou. Od roku 2016 je také nově zaveden seriál pro mladé jezdce ve věku do 25 let, nazvaný dle mezinárodních zvyklostí U25.

 

Český skokový pohár jako extraliga parkurového skákání je ojedinělý projekt v ČR, jeho 2748_0001[2].jpgkaždoroční finále se jede podle systému Mistrovství světa, tzv. "Finale four". To znamená, že do samotného finále postoupí 4 jezdci, každý se svým koněm a v průběhu tohoto finále absolvuje každý jezdec celkem 4 parkury, na svém, ale i na koních ostatních finálových jezdců. Toto finále je divácky velmi zajímavé a po léta přitahuje pozornost nejen diváků, ale i médií.

Český skokový pohár pořádá od samého počátku Asociace Český skokový pohár (AČSP), která aktuálně sdružuje 12 členů – jezdeckých areálů. Každý ze členů pořádá 1 kolo ČSP a je vázán marketingovými právy a povinnostmi vůči celému seriálu. Finále celého seriálu střídá svoje místo, v zásadě do budoucna platí střídání mezi Čechy a Moravou.

 

Pravidla jednotlivých seriálů Českého skokového poháru 2017:

 

Český skokový pohár              U25                 Czech Junior Cup                Amateur Tour              

 

Kontaktními osobami AČSP jsou:

 Jiří Skřivan           Martin Pecka  Aleš Suchánek
 prezident AČSP  manažer marketingu a obchodu  event manažer
 e-mail: js@ceskyskokovypohar.cz  e-mail: mp@ceskyskokovypohar.cz  e-mail: as@ceskyskokovypohar.cz

 

 

                                                         

  Vyberte si z naší kolekce oblečení ČSP a přispějete částkou rovných 100,- Kč na podporu programu Českého národního registru dárců dřeně.

bez názvu.png