Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Štítky:


Novější 1 3 10 19 28

Další vítězný Hruška

Travnaté kolbiště Jezdeckého klubu Baník Ostrava hostilo Velkou cenu Ostravy, která zúčastněným jezdcům přinesla bonusové body. Navzdory vrtochům zářijového počasí se pořadatelům podařilo zajistit bezpečnou trať, na které diváci viděli napínavou podívanou. Vítězem předposledního kvalifikačního kola Českého skokového poháru se stejně jako v Litomyšli stal jezdec jménem Hruška, tentokrát ale Jiří. V sedle klisny Reiky dokázal jako jediný absolvovat základní kolo i finále bez trestných bodů a kvalifikoval se tím do martinické finálové Super Grand Prix.

Na start se postavili zkušení jezdci, pro které travnatý povrch nebyl výzvou a odměnou jim byly již zmíněné bonusové body – dle pravidel Českého skokového poháru každý jezdec umístěný v soutěži na travnatém povrchu na prvních dvanácti místech připíše pěkných 5 bodů navíc. Což v žebříčku mohlo a také přineslo poměrně výrazné změny, jež budou zásadní pro kvalifikaci do finálové Super Grand Prix, kam kromě vítězů jednotlivých kol postupují i dosud nekvalifikovaní jezdci s nejvyšším počtem bodů.

První kolo Velké ceny dokázal bez chyby překonat jako jediný jezdec Jiří Hruška s klisnou Reiky. S vyšším finálovým parkurem si jezdci poradili skvěle, touha po bodech byla znát a k vidění bylo hned pět bezchybných jízd. Tím bylo vše velmi napínavé, průběžné pořadí se měnilo prakticky po každém jezdci a Jiří Hruška, který startoval jako poslední, se tak dostával pod větší a větší tlak, neboť věděl, že jediná chyba by ho mohla stát vítězství. Své nervy i klisnu ale udržel na uzdě jako profesionál a dokázal bezchybnou jízdu zopakovat. „Věděl jsem, že budu muset pospíchat, pokud bych chtěl vyhrát i s jednou chybou. Ani nevím, jestli jsem Martinův čas překonal, ale rozhodně jsem se neloudal,“ shrnul svou jízdu v cíli jezdec. „Nejtěžším skokem byla pro mne dvojka, jednobarevné bariéry moje klisna nemá ráda, když jsem jí skočil, tak jsem věděl, že by to mohlo vyjít. Ještě včera jsem závodil v Šamoríně, dnes jsem sem jel s tím, že bych chtěl vyhrát a zajistit si start v martinickém finále a podařilo se.“ Doplnil s úsměvem. Rychlostí ho ve finále překonal loňský vítěz Marek Henšel s Censorem, ten si však z prvního kola nesl penalizaci za dvě chyby a musel se tak nakonec spokojit s třetím místem. Druhé místo vybojoval Martin Šoupal v sedle klisny Cornechacca.

Ostravské klání bylo předposlední kvalifikační kolo letošního Českého skokového poháru, do finálové Super Grand Prix se mohou jezdci kvalifikovat ještě z poslední Velké ceny Martinic, která proběhne doslova na poslední chvíli, v pátek 30. září, tedy těsně před letošním finále. Veškeré informace, výsledky i průběžné pořadí jednotlivých žebříčků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz.

Přílohy:

  • Foto 1: Vítězná dvojice Jiří Hruška s klisnou Reiky, autor: Martina Burianová
  • Foto 2: Stupně vítězů – první Jiří Hruška se raduje společně s druhým Martinem Šoupalem a třetím Markem Hentšelem, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 20. 9. 2022 9:55

Do Ostravy pro bonus

Předposlední kvalifikační kolo Českého skokového poháru bude hostit Jezdecký klub Baník Ostrava. Ostravské travnaté bojiště láká jezdce bonusovými body do žebříčku – za umístění na travnatém povrchu, který klade na jezdce i koně specifické požadavky, lze získat bonus pěti bodů. Ten může hrát významnou roli, neboť do martinického finálového Super Grand Prix postupují vítězové předešlých kvalifikačních kol a hrstka jezdců s nejvyšším počtem bodů.

Tradice pořádání soutěží Velkých cen existuje v Jezdeckém klubu Baník Ostrava už více než padesát let, v seriálu Českého skokového poháru figuruje travnaté kolbiště v ostravské Staré Bělé od jeho počátku v roce 2002. Do výsledků Českého skokového poháru se nejvýrazněji zapsal Jiří Hruška, který v Ostravě dokázal zvítězit čtyřikrát. Zdeněk Žíla zde triumfoval dvakrát, stejně jako Lucie Strnadlová.

Poslední roky provází ostravskou Velkou cenu smůla, v roce 2020 se nekonala z důvodu pandemie covidu a v loňském roce musel být v původním termínu zrušen po vytrvalých deštích, které podmáčely kolbiště. V náhradním srpnovém termínu zvítězil domácí jezdec Marek Hentšel na koni Censor. Letos mají pořadatelé vše perfektně připraveno a věří, že se ostravským kolbištěm opět rozezní fanfáry pro vítěze Velké ceny Ostravy, třeba zrovna pro domácího Hentšela, který bude obhajovat loňský titul. Během třídenních závodů se bude před koncem sezóny bojovat o body i v ostatních seriálech soutěží v kategoriích U25, Amateur Cup a Czech Junior Cup.

Dění na ostravské trávě bude možné sledovat přímo na místě, nebo prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz, kde jsou k dispozici veškeré informace, výsledky i průběžné pořadí jednotlivých žebříčků. Český skokový pohár pro rok 2022 vyvrcholí na přelomu září a října v Martinicích, kde se pojede poslední kvalifikační kolo a především finálová Super Grand Prix.

Přílohy: Foto 1: Loňský vítěz Marek Hentšel na koni Censor, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 15. 9. 2022 8:52

Velká cena dešti navzdory

Kvalifikační kolo Českého skokového poháru v Suché u Litomyšle bylo plné překvapení. Velkou cenu Litomyšle málem spláchl déšť. Pořadatelé se však nedali, stavitel upravil kurz a vítězem se stal Zdeněk Hruška v sedle osmiletého hřebce jménem Giovany.

Celý závodní maraton začal již ve čtvrtek, provázely ho drobné přeháňky, které ale neměly na kvalitu povrchu kolbiště žádný výrazný vliv. O body do žebříčků svých soutěží bojovali jezdci ve všech seriálech, jako první si v kategorii U25 dojela pro vítězství Kateřina Matušková s klisnou Carrista. V Amateur Tour zvítězila Jana Nosková v sedle Quick Step 1, která tím opět potvrdila svou letošní fantastickou formu a velký náskok v průběžném žebříčku této soutěže. Mezi juniory se v Czech Junior Cupu radovala z prvního místa Rozálie Sovová na Jellow Sih.

Po finále Czech Junior Cupu stavitel Roman Drahota postavil poslední parkur dne, Velkou cenu Litomyšle a v Suché se strhla průtrž mračen, která nenechala nikde kousek suchý. Přívaly vody podmáčely kolbiště a postavily před organizátory zásadní dilema. Nakonec po intenzivní poradě se stavitelem i s přihlášenými jezdci bylo rozhodnuto soutěž uspořádat. Stavu kolbiště byla uzpůsobena náročnost soutěže a jela se poprvé v historii velkých cen Českého skokového poháru na čas, tedy bez finále.

Pro start se rozhodlo 17 dvojic z původních 26, nejlépe si s tratí poradil Zdenek Hruška, který startoval se dvěma mladými koňmi. V sedle klisny Carthaga DK si parkur „osahal“ a mladého hřebce Giovany pak dovedl bezpečně do cíle bez chyb a v nejrychlejším čase. Časem se mu málem vyrovnal Jiří Skřivan v sedle Hollanda TN, který ale udělal chybu na posledním skoku a musel se tak spokojit se šestou příčkou. Druhé místo vybojovala Natálie Ulčová s Demontem a třetí Tereza Kleandr s Clarentinem, obě jezdkyně překonaly parkur také bezchybně. Pro Zdenka Hrušku to bylo první vítězství v celé historii poháru, v cíli byl mírně překvapený, ale velmi spokojený. „Ten povrch nebyl tak špatný, jak vypadal,“ hodnotil skromný jezdec. „Startoval jsem s mladými koňmi, kteří ještě nemají tolik zkušeností, a jsem ohromně spokojený jejich výkony. Giovany je takový těžkopádnější, potřeboval dobré tempo, aby někde nezapadl, a když jsem viděl, jak ho to baví, tak jsme si zazávodili.“ Shrnul svůj výkon jezdec, který se tam kvalifikoval do finálového Super Grand Prix, které se pojede již za tři týdny v Martinicích.

Před tím se ale ještě bude bojovat o body ve Velké ceně Ostravy a to hned tuto neděli, 18. září. Veškeré informace, výsledky a průběžné žebříčky jednotlivých soutěží lze najít na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy: Foto 1: Zdenek Hruška v sedle hřebce Giovany, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 12. 9. 2022 14:54

Obhájí Svobodová v Litomyšli?

Letošní ročník Českého skokového poháru se nezadržitelně blíží do svého finiše. V září nás čekají hned tři Velké ceny za sebou a pak napjatě očekávané Super Grand Prix, které od loňského roku po 19 letech nahradilo finále se střídáním koní. Jisté místo na startovní listině této prestižní akce mají vítězové jednotlivých kvalifikačních kol, které doplní jezdci s nejvyšším počtem bodů z žebříčku celého seriálu. A právě o tyto body se bude bojovat v neděli ve Velké ceně Litomyšle.

V průběžném žebříčku za vítězi na pátém místě figuruje nejlepší zatím nekvalifikovaná jezdkyně Tereza Svobodová se 35 body. Tato jezdkyně předvedla fantastickou jízdu před dvěma týdny ve Velké ceně Prahy, kde ji po bravurní a nejrychlejší jízdě od prvního místa dělila jen smolná chyba na poslední překážce. V Litomyšli se navíc Tereze Svobodové velmi dařilo v loni, kdy Velkou cenu Litomyšle v sedle koně Kleiner Lord vyhrála před Lucií Strnadlovou a Petrou Pařenicovou. Loňské vítězství by ráda obhájila, i proto má na startovní listině hned dvě své úspěšné klisny, April Z a Haranku. „Vítězství bych určitě ráda obhájila, i když to nebude lehké, konkurence je velká. Ale to mne právě pohání dopředu,“ dodává s úsměvem jezdkyně.

Celý závodní maraton začal již ve čtvrtek, na programu je během čtyř dní celkem 19 soutěží. O body do žebříčků svých soutěží budou bojovat i jezdci v seriálech soutěží Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Velká cena Litomyšle láká tradičně účastníky ze západních i východních končin republiky, a to díky poloze na pomezí Čech i Moravy. Aktuálně provází Český skokový pohár v Litomyšli velmi příjemné zářijové počasí, povrch je po mírném čtvrtečním dešti skvěle připravený.

Celé dění je možné sledovat přímo na místě, případně prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz a následně v záznamu i v televizním vysílání. V září je v kalendáři ještě Velká cena Ostravy 18. září a pak poslední zářijový víkend závěrečná Velká cena Martinic.

Přílohy: Foto : Vítězka loňského ročníku Velké ceny Litomyšle Tereza Svobodová a Kleiner Lord, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz

 

 

 


Publikováno 9. 9. 2022 19:52

Tretera vítězem Velké ceny Prahy

V Team Prague Arena ve Velké Chuchli byla svědkem prvotřídního sportovního klání, napínavého do samotného konce. Ze souboje generací ve Velké ceně Prahy nakonec jako vítěz vyšel člen reprezentačního A kádru Vladimír Tretera, ovšem teprve devatenáctiletá jezdkyně Tereza Svobodová ztratila vítězství až na úplně posledním skoku.

Velká cena Prahy, soutěž stupně T** na překážkách vysokých 150 cm s finanční dotací celých 100 000 Kč přilákala 35 startujících dvojic, které řádně prověřil parkur belgického stavitele Marca Debaere. Ten českou scénu velmi dobře zná a předem tipoval pět bezchybných dvojic. Což se ze začátku soutěže zdálo jako nereálné, nakonec se ale přesně splnilo. Do finále postoupilo pět bezchybných dvojic, čtyři nejrychlejší s jednou chybou a Filip Doležal s jedním trestným bodem za překročení času. Ten se ale účasti ve finále vzdal s ohledem na nízký věk svého koně a diváci tak viděli ve finále devět dvojic.

Bezchybnou jízdu ve finále předvedli hned první dva startující, Tereza Svobodová s klisnou April Z a Aleš Opatrný s Lysanderem, oba si však nesli penalizaci 4 body z prvního kola. Obě kola bez chyby dokázal jako první překonat Jan Štětina v sedle Gylorda-S, kterého hned vzápětí předhonil taktéž bezchybný Vladimír Tretera na Gangsterovi V/H Noddevelt, dvojice, která před dvěma týdny soutěžila na mistrovství světa v Herningu. Předposlední startující Tereza Svobodová s Britanií předvedla úžasnou a rychlou jízdu a už to vypadalo, že sahá po vítězství, když spadla poslední překážka. Čas měla rychlejší, ovšem 4 trestné body ji posunuly na celkové třetí místo za vítězného Treteru a druhého Štětinu.

Vítěz Vladimír Tretera byl nadmíru spokojený „Měl jsem plán se odsud kvalifikovat do finálového Super Grand Prix, protože letos jezdím více na mezinárodní závody a nemám prostor sbírat body do žebříčku Českého skokového poháru,“ prozradil v rozhovoru v cíli. „A vyšlo to, do Martinic se na finále moc těším, koukal jsem do kalendáře a mělo by to vyjít,“ doplnil jezdec, který ve finálovém Super Grand Prix bude obhajovat své loňské vítězství.

Český skokový pohár se nezadržitelně blíží ke svému letošnímu vyvrcholení, kterým bude finálové Super Grand Prix 2. října v Martinicích. O kvalifikaci a body do žebříčku se bude bojovat ještě 11. září při Velké ceně Litomyšle, 18. září při Velké ceně Ostravy a při Velké ceně Martinic.

Veškeré informace o Českém skokovém poháru, výsledky a aktuální stav průběžných žebříčků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy: Foto 1 a 2: Vítěz Vladimír Tretera se svým koněm Gangsterem V/H Noddervelt, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 29. 8. 2022 8:26

Český skokový pohár oslaví návrat Velkou cenou Prahy

Český skokový pohár se vrací s plnou slávou na naše kolbiště, již zítra se naplní V Team Prague Arena ve Velké Chuchli prvními soutěžícími. Pražské kvalifikační kolo Českého skokového poháru má na programu 18 soutěží, které vyvrcholí Velkou cenou Prahy, jednou z mála 150 cm soutěží v České republice.

V Team Prague Arena patří k novým pořadatelům, Český skokový pohár bude hostit teprve po třetí ve své historii a nabízí vskutku mimořádný prostor. V areálu, známém více než sto let jako převážně dostihové závodiště, od roku 2019 vyrostlo špičkové zázemí pro parkurové mítinky včetně moderního kolbiště, opracoviště i jezdecké haly. Parkury pro české jezdce připraví belgický stavitel Marc Debaere, který českou jezdeckou scénu velmi dobře zná a jehož zajímavé kurzy parkurů jsou mezi jezdci velmi oblíbené. Což potvrzuje i vysoký počet nahlášených startů, kterých diváci uvidí přes tisíc.

Velká cena Prahy, soutěž stupně T** na 150 cm s finanční dotací celých 100 000 Kč přilákala celou řadu předních parkurových jezdců, včetně obou vítězů předešlých kol, Aleše Opatrného a Petra Dohnala. Pohled na startovní listinu slibuje souboj dvou generací, zkušené parkurové matadory vyzve dravé mládí. Na start se postaví Anna Helebrantová, Mariana Michlíčková, Tereza Svobodová, Sofie Najmanová, Natálie Ulčová či Natálie Soukupová, tedy mladé jezdkyně, které ale většinou již za sebou mají úctyhodnou reprezentační kariéru v mladších kategoriích.

Český skokový pohár se pomalu blíží ke svému letošnímu finále, které proběhne 2. října v Martinicích. Do finálového Super Grand Prix se nominují vítězové jednotlivých kvalifikačních kol a neumístění jezdci z předních příček žebříčku Českého skokového poháru. Kromě Velké ceny Prahy se ještě pojede 11. září Velká cena Litomyšle a 18. září Velká cena Ostravy, poslední kvalifikovaný vítěz pak vzejde z Velké ceny Martinic.

Veškeré informace o Českém skokovém poháru, aktuální stav průběžných žebříčků i odkaz na live-stream Velké ceny naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy: Foto 1: Loňský vítěz Petr Dohnal s klisnou českého chovu Tashitou, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz,


Publikováno 24. 8. 2022 18:14

Velká cena Opavy: vítěz Pospíšil, postupuje Jindra

Vítězem Velké ceny Opavy se stal po napínavém finále Ondřej Pospíšil v sedle Huntellara 1, byť ani on nepřekonal finále bez penalizace. Jelikož Ondřej Pospíšil již zvítězil v kvalifikačním kole v Hradištku, postupuje do finálového Super Grand Prix druhý umístěný jezdec z Velké ceny, Jaroslav Jindra.

Do základního kola nastoupilo celkem dvacet dvojic, náročný parkur se skoky vysokými 145 cm překonalo bez chyby pět z nich. Finále v odpoledním horku však prověřilo všechny účastníky.
Nejblíže k bezchybné jízdě měla asi Kateřina Veselovská s Celano S, její naděje skončily až před poslední překážkou – přišla moc blízko a hřebec odmítl skočit. Velkou šanci na vítězství měl i Jiří Hruška s Reiky, domácí opavský jezdec, který byl nejrychlejším z bezchybných dvojic v prvním kole a nastupoval do finále jako poslední. Stačilo „jen“ překonat parkur čistě, ale tentokrát jezdci chybělo štěstí a zaznamenal hned dvě chyby, které ho odsunuly na čtvrté místo.

Ani vítěz, Ondřej Pospíšil s Huntellarem 1, se ve finále nevyvaroval jedné chyby, s nulou z prvního kola to byl však nejlepší konečný výsledek. „Když jsem dojel do cíle, tak jsem si říkal, že jsem pátý. Vůbec mne nenapadlo, že bych mohl vyhrát. Smůlu měla Katka Veselovská, stejnou chybu jsem udělal já v prvním kole se svým druhým koněm,“ vysvětloval šťastný a mírně překvapený vítěz. „Mám velkou radost a hlavně to byla skvělá příprava před Mistrovstvím republiky, které nás čeká za dva týdny,“ doplnil Ondřej Pospíšil. Na druhém místě se umístil Jaroslav Jindra s Cornets Ninja a na třetí stupínek vystoupala Lucie Strnadlová na Solidat 1.

Celý víkend se výborně vydařil místním, opavským jezdcům, z Opavy jsou vítězka Amateur Tour Michaela Fojtová s koněm Langar, vítěz Czech Junior Cupu Václav Humplík s Pythagoras a opavský Jiří Hruška s Reiky zvítězil v nejvyšší sobotní soutěži stupně ST**.

Nyní čeká Český skokový pohár kratší přestávka, další kvalifikační kolo bude 25. – 28. srpna hostit Velká Chuchle v Praze. Veškeré informace o Českém skokovém poháru včetně průběžných žebříčků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz .

Přílohy:

  • Foto 1: Vítěz Velké ceny Opavy Ondřej Pospíšil a Huntelaar 1, autor: Martina Burianová
  • Foto 2: Stupně vítezů Velké ceny Opavy – Jaroslav Jindra, Ondřej Pospíšil a Lucie Strnadlová, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 26. 7. 2022 8:59

Poslední červencové kolo Českého skokového poháru v Opavě

Ve čtvrtek 21. července se brány Jezdeckého klubu Opava – Kateřinky otevřely účastníkům Českého skokového poháru. Na programu je rovných dvacet soutěží, které vyvrcholí nedělní Velkou cenou Opavy, soutěží stupně T*.

Opava je mezi kvalifikační závody Českého skokového poháru zařazená od samého začátku tohoto seriálu. Za poslední roky prošel areál v opavských Kateřinkách rozsáhlou úpravou, původní travnatá aréna se změnila na pískovou arénu s mezinárodními kvalitami. V předešlých ročnících se ve Velké ceně nejvíce dařilo Aleši Opatrnému, který zde vyhrál čtyřikrát, dvakrát se radovali Zdeněk Žíla a Jiří Skřivan. V  posledním ročníku k radosti diváků triumfoval domácí Jiří Hruška v sedle klisny Reiky.

Jiří Hruška nebude s Reiky chybět na startu Velké ceny ani letos. „Určitě bych rád zopakoval loňské vítězství. Před domácím publikem je výhra vždy nejsladší. Ale na startovní listina je vyrovnaná, bude to boj,“ zhodnotil situaci Jiří Hruška. Bojovat o body do průběžného žebříčku Českého skokového poháru se do Opavy vydají také Ondřej Pospíšil a Marek Klus, kteří aktuálně jsou na prvních místech. Souboj o body berou oba velmi vážně a do Opavy tak mají oba přihlášené hned dva koně.

Veškeré dění můžete sledovat přímo na místě nebo z pohodlí domova prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz . V srpnu se pojede jedno kvalifikační kolo a to 25. – 28. srpna ve Velké Chuchli v Praze.

Přílohy:
Foto 1: Loňský vítěz Velké ceny Opavy Jiří Hruška v sedle klisny Reiky, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 21. 7. 2022 12:33

Opatrný si odskočil pro vítězství

Do Zduchovic si pro vítězství doslova „odskočil“ Aleš Opatrný s Foreverem. Těsně před závodem se vrátil ze španělské Olivy, kam doprovázel na ME juniorů svojí svěřenkyni Marianu Michlíčkovou. A s vítězstvím a vstupenkou do finálového Super Grand Prix v kapse pokračuje na mezinárodní závody do Šamorína a pak na Mistrovství světa.

Do finále Velké ceny Zduchovic postoupilo deset dvojic, kterým se podařilo překonat základní kolo parkuru stavitele Petra Maška bez chyby, respektive bez chyby na parkuru. Sedm z nich mělo na kontě nulu, ovšem jen dvěma se tento výkon podařilo zopakovat. Jako první se radoval ve finále domácí jezdec Přemysl Adam s hřebcem Cachasem. Skvělou jízdu předvedla Tereza Svobodová s Britanií, kdyby nebylo chyby na posledním skoku, tak by to byla jízda vítězná, protože čas měla absolutně nejlepší. Druhou bezchybnou jízdu předvedl Aleš Opatrný se svým olympijským partnerem Forewerem 1, nikam nespěchal, pojal start spíše tréninkově, a přesto se časomíra zastavila na o 27 setin sekundy rychlejším čase než v případě Přemysla Adama. Zajistil si tak vítězství, které komentoval slovy: „Za vítězství jsem rád, pro Forewera to byla spíše rozcvička, i když musím říct, že jsem měl štěstí. Kdyby Tereze Svobodové nespadla poslední překážka, tak bych nevyhrál, nechtěl jsem jet ve finále tak rychle jako ona. S Forewerem teď odjíždíme na mezinárodní závody do Šamorína, a když se tam bude dařit, tak za měsíc i na Mistrovství světa.“ Druhý skončil Přemysl Adama a na třetí stupínek vystoupila Tereza Svobodová.

Tereza Svobodová zářila i v sobotní soutěži kategorie U25, kde s Britanií zvítězila a s April Z přidala druhé místo, třetí se umístila Denisa Vegrichtová s Blue Velvet K. Finále soutěže juniorů dokázalo bezchybně absolvovat hned devět dvojic, nejrychlejší z nich byla Rozálie Sovová s Ella 1, druhá Karolína Dvořáková s Carthan 1 a třetí Nikola Egrová s Quilisca. Ve finále soutěže Amateur Tour se nejlépe dařilo Silvii Venhudové s Alpenrose, před druhou Martinou Svobodovou s Canto Me a třetí Evou Marešovou s Quing.

Český skokový pohár pokračuje již tento víkend Velkou cenou Opavy, veškeré informace, průběžné žebříčky i stream lze nalézt na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Přílohy:
Foto 1: Vítěz Velké ceny Zduchovic Aleš Opatrný a Forewer, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 18. 7. 2022 15:59

Český skokový pohár ve Zduchovicích

Již dnes v ranních hodinách se rozjel kolotoč soutěží Českého skokového poháru ve Zduchovicích, který završí Velká cena Zduchovic se startovní listinou plnou slavných jmen.

Zduchovice patří ke členům asociace Českého skokového poháru od roku 2014, v kalendáři tohoto moderního jezdeckého areálu je každý rok je zapsaná řada akcí včetně mezinárodních parkurových závodů CSIO či mistrovských soutěží. V nedlouhé historii Velkých cen Zduchovic v rámci Českého skokového poháru se podařilo již třikrát vyhrát Aleši Opatrnému, který se zde radoval z vítězství 2014, 2016 a 2020. Zatím posledním vítězem Velké ceny Zduchovic je Vladimír Tretera s Gangsterem V/H Noddevelt, který se pak stal i vítězem Super Grand Prix a tím pádem i celého loňského ročníku Českého skokového poháru.

Vladímír Tretera ve Zduchovicích své loňské vítězství obhajovat nebude, ovšem na startovní listině Velké ceny je Aleš Opatrný hned se dvěma koňmi. Jeho start je ale s velkým otazníkem, protože aktuálně je jako doprovod své svěřenkyně na Mistrovství Evropy dětí a juniorů ve španělské Olivě. „Když se tu českému týmu bude dařit a postoupí do finále, tak Zduchovice nestihnu, v opačném případě jsem připravený ve Zduchovicích odstartovat. Samozřejmě bych rád bojoval o lístek do finále,“ upřesnil celou situaci Opatrný, který je zároveň vedoucí české skokové reprezentace. Kromě Aleše Opatrného se do boje o postup do Super Grand Prix chystá například i legenda českých kolbišť Jaroslav Jindra nebo výborná mladá jezdkyně Tereza Svobodová a přes dvacítku dalších předních českých parkurových jezdců a jezdkyň.

Veškeré dění můžete sledovat přímo na místě nebo z pohodlí domova prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz . Další, již třetí červencové kvalifikační kolo se pojede 21. až 24. července v Opavě.

Přílohy:

  • Foto 1: Loňský vítěz Velké ceny Zduchovic Vladimír Tretera s Gangsterem V/H Noddervelt, autor: Martina Burianová

Další informace naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Kontaktní osoby Asociace ČSP: Aleš Suchánek - event manažer, e-mail: suchanek.a@seznam.cz

Tiskový servis: Equipress s.r.o., e-mail: jezdectvi@equipress.cz


Publikováno 13. 7. 2022 16:13

Novější 1 3 10 19 28