Otevřít seznam měst

Fulltextové vyhledávání

Novinky


Novější 1 3 6 10 15

Český skokový pohár má nového člena a pořadatele VC

 

Vážené dámy, vážení pánové,

Asociace Český skokový pohár si dovoluje oznámit organizační změny pro rok 2018.

Svojí dlouholetou činnost ukončil v rámci České skokového poháru pan Václav Drbal. Asociace ČSP srdečně a upřímně děkuji panu Drbalovi za vynikající dlouholetou spolupráci na rozvoji parkurového seriálu, za podporu při svých aktivitách a jednoznačný přínos pro český skokový sport v rámci ČSP. Přejeme panu Drbalovi mnoho úspěchů, pevné zdraví a mnoho sil. Doufáme také, že se i nadále budeme setkávat na jednotlivých VC Českého skokového poháru, nejen v roce 2018.

Dále si dovolujeme oznámit, že novým členem a pořadatelem VC ČSP se od roku 2018 stává TJ EQUUS KINSKY. Zdejší areál je po léta známý svými pořádanými závody a již v letošním roce 2017 zde byla panem Drbalem pořádána VC Kolína 2017. Těšíme se tedy na nového pořadatele a spolupráci s ním.

 

Martin Pecka

Asociace Český skokový pohár


Autor: Martin Pecka Publikováno 12. 12. 2017 9:52

MAREK KLUS VÍTĚZEM ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU 2017

V Hořovicích na Berounsku vyvrcholil v neděli 24. září již 16. ročník Českého skokového poháru. V rámci finálového klání si nejlepší čtyři jezdci celoročního žebříčku mezi sebou vystřídali své koně. Z vítězství se nakonec po třech letech radoval Marek Klus…

Každý z finalistů sedlal ve finále čtyři koně. Kromě toho svého ještě další tři koňské svěřence soupeřů. S nimi se dokázal nejlépe sehrát během krátké chvíle Marek Klus, který si ze čtyř jízd přivezl pouze šest trestných bodů a po dvouleté odmlce se stal opět vítězem finále Českého skokového poháru.

„Hořovice mám moc rád, vyhrál jsem tu před třemi lety a letos se mi to podařilo znovu,“ prohodil nadšeně vítěz. Ten jako poslední sedlal koně Jana Štětiny Verdiho-S. Před vstupem do kolbiště již věděl, že bezchybná jízda mu zajistí vítězství, neboť ostatní jezdci měli nejméně o 3 trestné body navíc. Marek Klus proto raději zvolil jízdu na jistotu, což se projevilo v pomalejším čase, ale jeden trestný bod navíc za překročení stanoveného limitu již nic nemohl změnit na skutečnosti, že se Marek Klus stal celkovým vítězem finále této domácí parkurové extraligy a mohl začít slavit. Bez penalizace dokončil parkur se svým Sabeliusem, jeden bod za čas obdržel vedle Verdiho ještě s Clintonem a jediné chyby se dopustil s klisnou Flying Star 1.

O pořadí na druhém a třetím místě rozhodoval až součet časů, neboť dva jezdci si na konto připsali 8 trestných bodů. Druhé místo získal Jan Štětina, který se dostal do tohoto velkého finále podruhé v kariéře. „Nejvíce jsem si užil parkur s Flying Star od Jiřího Skřivana,“ zmínil jezdec. Právě Jiří Skřivan si dojel pro třetí příčku, neboť jeho součet časů byl o necelou vteřinu horší. Čtvrté místo pouze s jednou chybou navíc, tedy s 12 trestnými body, obsadila nejmladší účastnice finále a vítězka sobotní Velké ceny Hořovic Barbora Tomanová.

Barbora Tomanová však rozhodně smutnět ze čtvrtého místa nemusela, neboť v neděli po poledni navázala na své úspěšné sobotní starty v soutěži předcházející velkému finále. S klisnou Scarface totiž zvítězila ve finále seriálu U25 určenému jezdcům do 25 let, čímž navíc obhájila loňské prvenství v této rámcové túře Českého skokového poháru. Jezdkyně se kvůli svému věku s touto kategorií v Hořovicích rozloučila a od příští sezony bude startovat výhradně v seniorských, resp. v otevřených soutěžích. Druhé místo v závěrečné soutěži série U25 obsadila Michaela Refková s Grace Fredericou před Alexandrem Baraldim se Sopranistem K.

Juniorské finále Czech Junior Cupu bylo tradičně rozděleno do dvou samostatných oddělení. V nižší věkové kategorii si pro první příčku dojela letošní dětská mistryně České republiky Valentýna Kuková na koni Shadow 5. Ve starší kategorii jezdců 16 až 18 let se pak z vítězství radovala Lucie Kumarová v sedle Concantuse. Dvojice jako jediná dokončila základní finálové kolo i tzv. super finále pro elitní desítku bezchybně.

O úvod posledního závodního dne letošního ročníku ČSP se postarala finálová soutěž Amateur Tour. Dobré výkony z kvalifikací potvrdila nejvíce bodující jezdkyně Hana Dastychová a s Fatimou 15 si dojela pro vítězství ve vrcholné soutěži tohoto rámcového seriálu pro amatérské jezdce.

Kompletní výsledkové listiny a další zprávy o Českém skokovém poháru naleznete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Hodinový záznam hořovických závodů odvysílá Česká televize ve středu 27. září od 12.55 hodin na programu ČT Sport.

Vítěz ČSP 2017 - web.jpg


Publikováno 25. 9. 2017 11:35

ČESKÝ SKOKOVÝ POHÁR 2017 ZNÁ JMÉNA FINALISTŮ

Datum konání: 23. 9. 2017

Výborný den má za sebou Barbora Tomanová, které se dařilo v Hořovicích v rámci letošního posledního kola Českého skokového poháru. V sobotu 23. září dosáhla na vítězství ve Velké ceně i v seriálové soutěži U25 a zajistila si účast ve velkém finále…

Barboře Tomanové se sobotní den skutečně vydařil. Ve Velké ceně Hořovic sedlala klisnu Sorceress a do finálové části této poslední Velké ceny v rámci Českého skokového poháru 2017 vstupovala jako poslední. Znala tak již výsledky svých soupeřů, na což dokázala zareagovat bezchybným výkonem ve velmi dobrém čase 45,58 sekundy. „Základní parkur byl poměrně náročný, což odpovídalo tomu, že se tu sešla kvalitní konkurence. Mně se jel dobře a finále pak ještě lépe,“ popsala Barbora Tomanová. Jezdkyně svým výkonem odsunula na druhé místo Kamila Papouška s Nadalem Z, kteří také dokončili obě části soutěže bezchybně, avšak v pomalejším čase. Elitní trio pak doplnil Sergej Motygin, který sedlal Dylana. Tato dvojice měla na svém kontě jeden trestný bod ze základního kola, ve finálovém parkuru dokončila bezchybně.

Tato soutěž však byla velice důležitou i z hlediska toho, kdo se dostane do nedělního velkého finále pro nejlepší čtveřici jezdců z kvalifikačních kol. Díky výhře si místo na startovní listině pojistila Barbora Tomanová, která navíc díky plnému počtu bodů skončila v žebříčku na prvním místě. Z druhé pozice se do finále dostal Jiří Skřivan, který s Flying Star skončil ve Velké ceně Hořovic sedmý. Místo v nedělním finále si udržel také Jan Štětina, který byl před touto Velkou cenou třetí a i přes absenci ve finálové části hořovické Velké ceny se na jeho umístění nic nezměnilo. Souboj byl především o čtvrté postupové místo, a to mezi Alešem Opatrným a Markem Klusem. První zmíněný měl však větší bodovou ztrátu, jelikož na domácích kolbištích startuje velmi zřídka. Musel by tak ve Velké ceně Hořovic ideálně vyhrát. To se mu však nepodařilo a čtvrté postupové místo nakonec vybojoval Marek Klus. Ten v Hořovicích před třemi lety slavil vítězství ve velkém finále, a tak bude mít šanci si tento úspěch zopakovat. V letech 2015 a 2016 vyhrál finále ČSP konané na olomouckém kolbišti Rudolf Doležal.

V sobotu 23. září se konaly také závěrečné kvalifikace seriálů Czech Junior Cup a U25. V soutěži Czech Junior Cupu se v rámci posledního dílčího finále představilo 50 dvojic, tedy nejvyšší možný počet. V rozeskakování nikdo nestačil Valentýně Kukové s valachem Shadow 5, která měla v cíli solidní náskok téměř tří vteřin. Druhé místo nakonec získala Tereza Svobodová s Cartagenou W a elitní trio uzavřela Patricie Brusová a Schicki Micki. V rozeskakování se tentokrát představila třináctka jezdců a převahu měli jezdci z mladší věkové kategorie.

V soutěži U25 potvrdila dobrou formu před finále tohoto seriálu Barbora Tomanová. Jezdkyně totiž s klisnou Scarface zvítězila v Hořovicích stejně jako v Olomouci v rámci frenštátského kvalifikačního kola. Dvojice vstupovala jako poslední do kolbiště a o tři desetiny vteřiny odsunula na konečné druhé místo Andreu Halíkovou s Goodwins 007. Třetí skončila Eliška Hrdá, která se díky tomu dostala do nedělního celoročního finále.

Aktuální informace najdete na adrese www.ceskyskokoypohar.cz, kde je možné sledovat také živé vysílání z průběhu celého finálového dne. Hlavní bod nedělního programu by měl začínat v 15.00 hodin.


Publikováno 25. 9. 2017 11:33

ODSTARTOVALO HOŘOVICKÉ FINÁLE ČESKÉHO SKOKOVÉHO POHÁRU

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru jde do finále. Poslední mítink se koná ve dnech 19. až 24. září 2017 v Hořovicích na Berounsku. O složení finálové čtveřice jezdců a koní se rozhodne po sobotní Velké ceně a vše vyvrcholí o den později…

Letošní ročník Českého skokového poháru, jenž je právem označován za domácí parkurovou extraligu, je velice vyrovnaný a bodové rozdíly jezdců na předních místech jsou minimální. Do velkého finále postoupí nejlepší čtyři jezdci, kteří si mezi sebou vystřídají své koně. O účast v tomto vrcholném klání, jehož soutěžní model vznikl podle vzoru skokového mistrovství světa, se bude bojovat až do poslední chvíle. Sobotní Velká cena Hořovic je v rámci seriálu zvýhodněna, a každý z bodujících jezdců si v ní připíše o pět bodů více než v předešlých kvalifikačních kolech. A to může mnoho znamenat, neboť na předních místech jsou rozdíly velmi nízké. Pokud by se přesto na pořadí nic nezměnilo, tak by do velkého finále nastoupili Zdeněk Žíla, Jiří Skřivan, Jan Štětina a Barbora Tomanová.

Těsně pod čarou na pátém místě figuruje s tříbodovou ztrátou na Barboru Tomanovou pravidelný účastník velkého finále Marek Klus. Ten si účast v Hořovicích nenechá ujít a jistě bude o postup bojovat ze všech sil. Nahlášen je do sobotní Velké ceny hned se dvěma koňskými svěřenci. Dva koně ovšem bude sedlat také Jan Štětina či Barbora Tomanová. Hodně blízko finálové účasti je se 45 body dvojnásobný vítěz letošních Velký cen ČSP Jan Chýle. Ani on v Hořovicích nebude chybět, stejně jako domácí Aleš Oparný. Ten už má situaci trochu ztíženou, neboť má o 10 bodů méně než Chýle. Teoretické šance tak má pouze v případě umístění na medailových pozicích, navíc za okolností, že se nebude dařit jeho největším soupeřům. Ještě o bod hůře je na tom loňský i předloňský vítěz finále Českého skokového poháru Rudolf Doležal. V Hořovicích bude sedlat Laru Croft, ale v letošní sezoně se mu zatím nedařilo dle představ a z prozatímní osmé pozice má účast ve finále již dosti vzdálenou.

Velká cena Hořovic se pojede v sobotu na parkuru stupně obtížnosti T*, kdy budou překážky dosahovat výšky 145 centimetrů. Na startu by se mělo představit celkem přes čtyřicet jezdců. Během soboty se uskuteční i poslední dílčí finále v rámci kvalifikačních kol seriálů Czech Junior Cup a U25. Jezdci soutěžící v Amateur Tour mají vypsané poslední kvalifikační kolo v pátek.

V neděli pak vyvrcholí všechny čtyři seriálové soutěže, do nichž jezdci po celý rok sbírali body. Tento vrcholný den otevře po ránu závěrečné finále Amateur Tour pro neprofesionální jezdce, kteří se představí na parkuru stupně obtížnosti L* s výškou překážek 115 centimetrů. Finále bude otevřeno pro 25 nejlepších jezdců z kvalifikací. Vrchol Czech Junior Cupu se tradičně uskuteční ve dvou odděleních. Skupina A je pro jezdce ve věku 12 až 15 let, skupina B je přístupná pro juniory ve věku 16 až 18 let. V každém oddělení se představí 20 nejúspěšnějších jezdců z kvalifikací. Loňskou výhru může obhájit mezi mladšími jezdci Adéla Pokorná, naopak ve starší kategorii vítězná Denisa Vegrichtová se loňským vítězstvím pro svůj věk s juniorskou kategorií rozloučila. Také do finále seriálu U25 nastoupí 20 nejlepších jezdců z kvalifikačních soutěží. O vítězství se utkají na parkuru stupně obtížnosti ST**, v němž budou překážky dosahovat výšky 140 centimetrů. Závěrečná soutěž se pojede s finále pro deset nejlepších dvojic. Vítězství bude obhajovat Barbora Tomanová, která loni nenašla přemožitele s klisnou Scarface. Právě s ní ukázala dobrou formu při letošním frenštátském kole, když v kvalifikačním kole tohoto seriálu zvítězila. Po této soutěži pak vyvrcholí celý závodní program velkým finále Českého skokového poháru pro elitní čtveřici jezdců, kteří budou absolvovat připravený parkur nejprve se svým koněm a poté s koňmi svých soupeřů.

Divácky nejzajímavější část sobotního závodního dne, poslední letošní Velká cena v rámci Českého skokového poháru, by měla začít v 15.00 hodin. Nedělní velké finále pro elitní čtveřici je naplánované také od 15.00 hodin. Pro aktuální informace sledujte webové stránky s adresou www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 20. 9. 2017 9:26

Český skokový pohár 2017 - finále tento týden

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci jezdeckého sportu,

již tento týden vyvrcholí letošní 16.ročník Českého skokového poháru svým závěrečným mítinkem v Hořovicích na Berounsku. Celé závody Velká cena Hořovic a Finále ČSP 2017 začínají již v úterý a jako vždy se představí ty nejlepší jezdkyně a jezdci ve všech seriálových částech. Uvidíte několik mistrů ČR. A kromě jiného proběhne i vyhlášení Stylšampionátu dětí a juniorů na velkých koních, pořádaného Českou jezdeckou federací.

V sobotu proběhne tradiční Velká cena Hořovic, která rozhodně o konečné sestavě 4 elitních jezdců pro finále ČSP. Jde o hodně, protože podle současného žebříčku má šanci na celkové finále stále 10 jezdců!! Dá se tedy očekávat napínavá podívaná.
První finále celoročních sérií uvidí diváci již v neděli ráno a bude to závěrečný souboj jezdeckých dvojic v Amateur Tour. Vítěz této série vyhraje luxusní jezdeckou helmu od partnera finále, společnosti Equestrians.

Nedílnou součástí ČSP je také Czech Junior Cup pro jezdce do 18 let, tradičně podporovaný Českou jezdeckou federací. Tento celoroční seriál je rozdělen do 2 částí dle věku jezdců a vítěz vyhraje mimo jiné i sedlo Equipe od partnera seriálu, jímž je také již tradičně Sedlářství Libich.

Druhým rokem probíhala a bude tedy i zakončena nová součást ČSP – seriál pro mladé jezdce do 25 let, obecně zvaná U25. Partnerem této série je opět značka Jeanswear.cz. V U25 je mnoho mladých jezdeckých nadějí této jezdecké disciplíny, přičemž řada z nich se pohybuje již v těch nejvyšších úrovních parkurového skákání u nás.

A to nejlepší nakonec – samotné finále Českého skokového poháru systémem, kterým se jezdí i na Mistrovství světa – 4 jezdci absolvují 4 parkury na svém koni, ale i na koních ostatních jezdců. Taktika při výběru koně a hlavně jezdecké dovednosti a pevné nervy, to vše je zapotřebí při tomto vrcholu Českého skokového poháru. Toto finále probíhá vždy se skvělou diváckou kulisou a doufáme, že nejinak tomu bude i letos.

Srdečně tedy zveme do Hořovic v termínu 19. – 24.září na skvělou jezdeckou podívanou. Kvalitní zázemí zdejšího jezdeckého areálu Opatrný Hořovice poskytne všem návštěvníkům příjemné zázemí pro sledování špičkového jezdeckého sportu.

Těšíme se na viděnou v Hořovicích.


Publikováno 18. 9. 2017 8:43

NEPŘEKONATELNÝ ZDENĚK ŽÍLA VE VELKÉ CENĚ FRENŠTÁTU

Zdeněk Žíla se svými koňmi v neděli 10. září zcela ovládl parkurovou Velkou cenu Frenštátu pod Radhoštěm. V této předposlední kvalifikační soutěži letošního ročníku Českého skokového poháru obsadil první dvě místa…

Zdeněk Žíla provedl kurzem základní části Velké ceny Frenštátu na parkuru stupně obtížnosti T* (s výškou překážek 145 cm) oba své koňské svěřence bezchybně a na startovní listině finále pro deset nejlepších dvojic figuroval hned dvakrát. Ve vrcholné části soutěže navíc jako jediný dokázal i napodruhé nechybovat a udržet si nulu na bodovém kontě. Lepší čas mu zajistil vítězství v sedle hřebce Dominky B. Pro druhé místo si dojel s hřebcem Trend Delsendam Z. „Každý parkur má svá úskalí. Tentokrát mě překvapilo, že v základním kole bylo poměrně málo bezchybných výkonů,“ zmínil vítěz frenštátské Velké ceny, jež se letos netradičně jela na olomouckém kolbišti, neboť domovská travnatá aréna prochází rozsáhlou renovací. „Náročný byl především trojskok, který byl až v závěru kurzu. – Moc mě potěšily výkony obou mých koní, především pak mladého Trenda. Ukazuje se moc dobře,“ doplnil Zdeněk Žíla. O vítězství v této Velké ceně ho přitom mohl na poslední chvíli připravit slovenský reprezentant Igor Šulek, který vstupoval do finále soutěže jako poslední. S koněm Wavo Aramis potvrdil, že umí jezdit velmi rychle, neboť předvedl nejrychlejší jízdu ze všech. Jedna chyba ho však nakonec zařadila až na třetí místo za Zdeňka Žílu s oběma jeho koňmi.

Pro mnohé jezdce bylo umístění ve Velké ceně Frenštátu velice důležité z hlediska možnosti zisku bodů do celoročního žebříčku, neboť zářijové velké finále Českého skokového poháru pro elitní čtveřici se kvapem blíží. Díky bezchybnému základnímu kolu postoupili do zkráceného finálového parkuru předposledního kola seriálu i Marek Klus, Rudolf Doležal a Barbora Tomanová. Nejlépe z tohoto tria skončil na čtvrtém místě Marek Klus s Cradem von Wichenstein, který při druhé jízdě jednou chyboval, a to až na posledním skoku. Cenné body si připíše také v tomto kole pátá Barbora Tomanová a sedmý Rudolf Doležal. Právě ten ovládl poslední dva pohárové ročníky a rád by letos zabojoval o hattrick. O definitivním složení finálové čtveřice jezdců rozhodne poslední Velká cena, která se uskuteční v Hořovicích na Berounsku – pouhý den před finálovým kláním, konkrétně v sobotu 23. září.

Pro jezdce v rámci seriálu U25 byl v Olomouci připraven od stavitelky Jany Holé poměrně náročný kurz, což potvrdily i výsledky. Pouze tři dvojice se totiž dostaly do rozeskakování. O něco lepší výkon než ostatní nakonec podala Barbora Tomanová a se svou klisnou Scarface zaslouženě zvítězila. Druhé místo obsadil Jan Zwinger s Daytillou. Tento jezdec zároveň skončil také čtvrtý v sedle svého druhého svěřence, klisny Al Grany. Na třetí dekorované místo se po chybě v rozeskakování dostala Michaela Fojtová s koněm Langar.

V soutěži Czech Junior Cupu v rozeskakování nikdo nestačil na výbornou a především velmi rychlou jízdu Sáry Vingrálkové. Jezdkyně zvítězila v sedle svého hřebce Oscar de Fontaines, jehož sedlá teprve krátce. Rozeskakování bylo tentokrát velmi napínavé až do úplného konce. Druhá nakonec skončila poslední startující jezdkyně v rozeskakování, Tereza Svobodová s Marylandem. Elitní trio doplnila Anna Helebrantová na koni Epo van de Achterhoek Z.

Záznam Velké ceny Frenštátu konané na kolbišti Equine Sport Centra v Olomouci odvysílá Česká televize ve středu 13. září od 13.10 hodin na programu ČT Sport. Aktuální informace o Českém skokovém poháru najdete na adrese: www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 11. 9. 2017 7:36

VELKÁ CENA FRENŠTÁTU PŘINESE BOJ O POHÁROVOU TOP4

Jednou z posledních šancí získat body do žebříčků v rámci série Českého skokového poháru 2017 je Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm. Účastníci se však letos nesjedou do podhůří Beskyd, ale do Olomouce, kde tento mítink, jež se koná ve dnech 8. – 10. září, hostuje.

TJ Frenštát pod Radhoštěm, která je organizátorem devátého kola Českého skokového poháru 2017, přistoupila během letošní sezony k rekonstrukci kolbiště. Dějištěm tradiční frenštátské Velké ceny se tak stane areál Equine Sport Centra v Olomouci, jenž byl k tomuto účelu pořadateli propůjčen.

Jedná se o jednu z posledních možností bodovat do jednotlivých seriálových žebříčků. Tomu také odpovídá velký zájem ze strany jezdců. Ovlivnit složení nejlepší čtveřice pro velké finále hlavní pohárové série se pokusí řada špičkových parkurových dvojic. Do Eurobit Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm s překážkami do 145 cm je přihlášen její loňský vítěz Marek Klus. Ten do Olomouce přiveze Al Cambera a Crada von Wichenstein. Konkurovat mu budou Zdeněk Žíla a Dominkou B, dvojice, jež ovládla letošní kolo v Brně a ve Zduchovicích. Oba jmenovaní jezdci jsou prozatím těsně pod finálovými příčkami. Svou pozici v TOP4 se bude snažit upevnit Barbora Tomanová. Ta je po osmém kole na děleném třetím místě a do Velké ceny se chystá s koňmi Clinton a Sorceress. Nechybí trio jezdců, které sdílí osmé místo aktuálního žebříčku: Tereza Mücková, Rudolf Doležal a Lucie Strnadlová, jež si jedno vítězství v tomto ročníku již připsala, když vyhrála s Carinou Velkou cenu Ostravy.

Dvě kola před finálovým kláním se v čele bodování drží Jiří Skřivan následovaný Janem Štětinou na druhém místě, na pozici číslo tři jsou Jan Chýle s Barborou Tomanovou. Deváté zastavení série to však může změnit.

Také v soutěži pro jezdce do 25 let takzvané U25 se sešla silná konkurence. Na parkuru s překážkami do 140 cm se představí aktuální jednička i dvojka žebříčku Kateřina Málková a Kateřina Kubrická. Chybět nebude Sára Vingrálková, která je na olomouckém kolbišti „domácí“ a sezona 2017 jí zastihla ve skvělé formě. Celkem je přihlášeno bezmála třicet dvojic.
Český skokový pohár myslí i na juniory, pro něž je vypsán Czech Junior Cup. Juniorské soutěže jsou hodnocené ve dvou věkových skupinách (12 až 15 let a 16 až 18 let) a v Olomouci se objeví nejvýše postavení jezdci resp. jezdkyně z obou kategorií Anna Lani Novak, Anna Helebrantová, Sára Finsterle, Linda Portychová a Lucie Kumarová. V početném startovním poli se představí mnoho dalších mladých nadějí českého parkurového sportu.

Celkem je během třídenního programu připraveno 14 soutěží. Vrcholy v podobě dílčího finále Czech Junior Cupu, U25 a zejména pak Eurobit Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm přinese neděle 10. září. Podrobnosti najdete na internetové adrese www.ceskyskokovypohar.cz, kde bude možné po celou dobu konání závodů sledovat on-line výsledky, v neděli pak také živý televizní on-line přenos.


Publikováno 6. 9. 2017 8:55

DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ V ČSP PRO JANA CHÝLEHO Z VC OPAVY

Osmé kolo 16. ročníku Českého skokového poháru se konalo v Opavě. Jeho vrcholem byla v neděli 27. srpna Kofola Velká cena Opavy. Na jejím startu se sešli čeští i zahraniční jezdci a nejlepší formu ukázal Jan Chýle, který letos zvítězil v ČSP podruhé…

Jan Chýle sedlal svého hřebce Cool Paradise a po vítězství ve Velké ceně Kolína se letos již podruhé radoval z první pozice. V Opavě po bezchybném základním kole i finále totiž nakonec nenašel přemožitele. „Je to skvělé, člověk má vždy dobrý pocit, když vyhraje,“ popsal těsně po dojetí vítěz. „Věřit jsem začal až poté, co Jiří Skřivan (poslední startující) chyboval,“ přiznal jezdec. Jeho čas ve finále totiž nebyl nejrychlejší a hned třem jezdcům se podařilo dokončit řádově o dvě vteřiny rychleji. Nevyvarovali se však jednomu shození, které je stálo vítězství.

Pro druhé místo si dojel Přemysl Adam, který s koněm Cachas jako druhý účastník Kofola Velké ceny Opavy dokončil obě části bezchybně. Na třetí místo pak dosáhl domácí jezdec Jiří Hruška. Ten s klisnou Oridou-M předvedl nejrychlejší jízdu ve finálové části soutěže, jedna chyba jej však nakonec odsunula na třetí pozici. Čtvrtá skončila nejmladší účastnice finále Velké ceny Tina Šalková s Frascati van ter Hulst. Elitní pětici uzavřel Jiří Skřivan s Flying Star 1.

„Jednalo se o jednu z nejtěžších Velkých cen v letošním roce. Parkur byl technický a skutečně prověřil zúčastněné dvojice. Především pak finále bylo skutečně na mírách,“ popsal Jan Chýle dojem z parkuru, který připravil „kurz designer“ Petr Mašek. V jeho parkurech hrál významnou roli vedle výšky a šířky překážek i časový limit. O tom se přesvědčili především jezdci v nedělní soutěži seriálu U25 (135 cm). Hned o pět jezdců mohlo být početnější rozeskakování, ve kterém se nakonec představily pouze tři dvojice. Zbylá pětice si totiž připsala trestné body pouze za čas. V rozeskakování předvedl suverénní výkon Václav Staněk a Heartbreak ZH, kvůli omylu na parkuru této rozhodující části však na něj nakonec zbylo třetí místo. Vítězství si připsala na konto Kateřina Kubrická a Šejna 1. Jezdkyně při vstupu do kolbiště znala výsledky soupeřů a věděla, že nemusí v parkuru nikterak spěchat. Druhou pozici obsadila Tina Šalková a Diger.

Ve finálovém parkuru Czech Junior Cupu (120/125 cm) se nejlépe představila Mariana Michlíčková a Doretto. Dvojice zajela velmi rychlé rozeskakování, na což nikdo z dalších jedenácti soupeřů nedokázal odpovědět. Nicméně dosažené časy byly velmi vyrovnané a o pořadí na prvních třech místech rozhodovaly desetiny sekundy. Pro druhé místo si dojela Sára Finsterle s klisnou Elektrou a elitní trio uzavřela Anna Helebrantová na koni Epo van de Achterhoek Z.

Předposlední kvalifikační kolo Českého skokového poháru 2017 se uskuteční taktéž na Moravě, a to v Olomouci. Jednat se však bude o Velkou cenu Frenštátu pod Radhoštěm, která byla do hanácké metropole přesunuta kvůli rekonstrukci travnatého kolbiště. Termín závodů byl stanoven na 8. až 10. září. Jezdci, kteří se budou chtít představit v letošním velkém finále na konci září v Hořovicích na Berounsku, zajisté přijedou do olomouckého Equine Sport Centra bojovat o další pohárové body a dá se tak očekávat slušná účast ve všech seriálových soutěžích.

Televizní záznam Kofola Velké ceny Opavy bude možné zhlédnout na programu ČT Sport ve středu 30. srpna od 12.55 hodin, příp. v repríze v sobotu 2. září od 8.50 hodin. Po premiéře bude pořad dostupný i na iVysílání ČT. Pro aktuální informace o Českém skokovém poháru klikněte na webové stránky s adresou www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 28. 8. 2017 10:31

SKOKOVÝ POHÁR V OPAVĚ ZPESTŘÍ ZAHRANIČNÍ JEZDCI

Domácí parkurová extraliga pod hlavičkou Českého skokového poháru se přesouvá opět na Moravu. Ve dnech 24. až 27. srpna proběhne již 8. kolo seriálu v rámci Velké ceny Opavy. Tento mítink se těší pravidelně z hojné účasti, včetně jezdců ze zahraničí…

Nejinak tomu bude v letošním roce! Po boku úspěšných českých jezdců by totiž měli dorazit také reprezentanti Slovenska či Polska, a to Ján Cigán starší, Ján Cigán mladší, Juraj Poláš či vítězka Ford Cupu Polka Cieslar Julia Cieslar nebo Magda Kaminska. V Opavě bude startovat i Tanya Levorchick reprezentující USA, které se již několikrát podařilo v České republice při parkurových závodech umístit na nejvyšších příčkách.

Zajímavou podívanou však slibuje především účast předních českých jezdců, kterým se v letošním roce v rámci tohoto seriálu velmi daří. Z TOP10 je jich totiž nahlášeno do Velké ceny hned šest! Místo v elitní čtveřici postupující do velkého finále ČSP by si rádi pojistili Jiří Skřivan, Zdeněk Žíla i Barbora Tomanová, naopak v posun vpřed – vstříc finálové čtveřici budou doufat dvojnásobný vítěz finále Českého skokového poháru 2015 a 2016 Rudolf Doležal, ale také Marek Klus a Lucie Strnadlová. Ti všichni stále mají šanci se do zářijového vrcholu celého seriálu probojovat.

Kofola Velká cena Opavy bude poslední ze sedmnácti soutěží, jež proběhnou během tohoto severomoravského mítinku. Uskuteční se v neděli odpoledne a parkur bude postaven na stupni obtížnosti T*. Překážky tak dosáhnou výšky 145 centimetrů.

Zájem ze strany jezdců je však o všechny vypsané soutěže, včetně tradičních seriálů Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Během čtyř dnů by se mělo na kolbišti uskutečnit zhruba 800 startů. Dílčí finále Amateur Tour bude jedním z hlavních bodů sobotního odpoledne, a to společně se soutěží stupně ST** (140 cm) vypsané jako Cena společnosti CARGO-HORTIM, která bude pomyslnou generálkou před nedělní Velkou cenou.

Prvním nedělním finálovým kláním bude tradičně Czech Junior Cup. V kvalifikacích juniorské túry by měly odstartovat jak letošní medailistky z mistrovství České republiky Kateřina Svěráková či Sára Finsterle, tak i účastnice letošního mistrovství Evropy Mariana Michlíčková.

Úspěšní jezdci se představí také v nedělní soutěži zařazené do seriálu U25 pro jezdce do 25 let, v níž nebude chybět další účastníce skokového mistrovství Evropy Tina Šalková. Na startu bude možné vidět i medailisty z mistrovství České republiky 2017 Lucii Strnadlovou, Alžbětu Vojtkovou nebo Václava Staňka.

Pořadatelé ani tentokrát nezapomněli na doprovodný program. Před hlavní soutěží se tak mohou příchozí těšit např. na křest hříbat či vystoupení mažoretek. Již v pátek se všichni zájemci mohou zúčastnit večerní párty v Contactu pod taktovkou DJ Ludvíka Jandourka. Další podrobnosti najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 23. 8. 2017 6:52

JAN ŠTĚTINA VÍTĚZEM NOČNÍ VELKÉ CENY PTÝROVA 2017

Vrcholem 7. mítinku Českého skokového poháru 2017 byla eLED.cz Velká cena Ptýrova, která se jela v sobotu 19. srpna již tradičně ve večerních hodinách pod světly reflektorů. Do soutěže nastoupilo 25 dvojic a jen 3 z nich v základní části nechybovaly…

Dvě postupující dvojice do finále hlavní soutěže dokonce měly na svém kontě 8 trestných bodů a polovina z TOP10 tak byla zatížena 4 body za jednu chybu. Mezi nimi nechyběl ani Jan Štětina, který jak s Verdim-S, tak s Benitem-S smolně chyboval až na posledním skoku. S Verdim-S do závěrečné části nastupoval hned jako první a napodruhé s ním předvedl precizní jízdu. Těžko by jej v tu chvíli napadlo, že bude jediným, kdo tento zkrácený parkur dokončí bez penalizace.

Chybu v obou dvou parkurech si připsal Aleš Opatrný s Apolem a jak se u něj dalo očekávat, měl ze všech nejrychlejší čas, což mu dávalo šance na umístění mezi dekorovanými. Na stupně vítězů ovšem aspirovali především jezdci s nulou na bodovém kontě při vstupu do finále. Prvním z nich byl Jiří Papoušek s Dukatem VTH, ale po chybách nakonec pokračování vzdal. Obhájce loňského vítězství Marek Klus s Carisonem zaváhal dvakrát a propadl se až na konečné 4. místo. Posledním, kdo mohl strhnout vítězství na svoji stranu, byl Jiří Skřivan na Flying Star 1. I v jeho případě přišla penalizace. Jelikož byla pouze jedna, v cíli měl shodný počet trestných bodů jako Jan Štětina. Čas měl ale o sekundu a půl pomalejší, což jej zařadilo na druhé místo. Aleš Opatrný se nakonec mohl radovat z třetí příčky. Ten měl stejně jako Marek Klus v součtu 8 trestných bodů, čas měl však přesně o sekundu rychlejší.

Dva jezdci postoupili do finále se dvěma koňmi. Druhý svěřenec Jiřího Papouška, Datasys Djumper, inkasoval podobně jako Opatrný v každé části jednu chybu a díky finálovému času 63,06 sekundy se zařadil na pátý řádek výsledkové listiny. Jan Štětina s Benitem-S nasbíral celkem 12 trestných bodů a v kombinaci s časem z druhého parkuru si dojel pro cenu za šesté místo.

Během sobotního programu na Ptýrově proběhly mj. i všechny tři rámcové seriálové soutěže Českého skokového poháru. V dílčím finále Amateur Tour nečekaně do rozeskakování postoupily pouze dvě dvojice. Jaroslav Vábek s Dekameronem v něm udělal jednu chybu, a tak Hana Dastychová v sedle Fatimy 15 mohla jet na jistotu. To však neudělala a nasadila svižné tempo. Svého soupeře v cíli předstihla o 9 desetin sekundy. Co je však důležitější, dojela s čistým kontem, a tak zcela zaslouženě zvítězila. Tím si také upevnila vedoucí pozici v průběžném pořadí seriálu amatérských jezdců.

Zcela opačný průběh mělo dílčí finále Czech Junior Cupu, kdy se do rozeskakování probojovalo hned 15 soutěžících. Pět z nich pak bezchybný výkon zopakovalo i v závěrečné části soutěže. Čistou a zároveň nejrychlejší jízdu předvedla Valentýna Kuková s Vidarou, jejíž čas byl 34,11 sekundy. Jen o vteřinu za ní zaostávala Anna Helebrantová s koněm Epo Van De Achterhoek Z. O další půl sekundy pomalejší byla Anna Lani Novak s Tavetou-HS, ale stále se řadila mezi velmi rychlé dvojice, které ostatním soupeřům nadělili i více než 3 vteřiny.

Kategorie U25 se jela s následným rozeskakování. Do něj pokračovalo 10 účastníků. Sandra Tomaidesová s Princess 4 protnula cílovou čáru v čase 34,11 sekundy a na jejím kontě nepřibyl ani v tomto případě žádný trestný bod. Nejvíce se jí přiblížila se sekundovou ztrátou Žaneta Pokorná se Zulianthou Fortunou. Trojici na stupních vítězů doplnila Andrea Halíková, jež si pro pomyslný bronz dojela s Goodwins 007.

Záznam eLED.cz Velké ceny Ptýrova odvysílá Česká televize ve středu 23. srpna od 13.25 hodin na programu ČT Sport. Kompletní výsledky najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.


Publikováno 20. 8. 2017 17:36

Novější 1 3 6 10 15